نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین و نماینده ویژه اتحادیه اروپا در روند صلح خاورمیانه در رام الله با یکدیگر دیدار کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان دیدار با اسون کوپمانس، نماینده ویژه اتحادیه اروپا در روند صلح خاورمیانه خاطرنشان کرد، لازم است اتحادیه اروپا رژیم صهیونیستی را جهت پاییندی به توافق‌های منعقد شده به عنوان نقطه آغاز گشایش در روند سیاسی جدی و واقعی که به اشغالگری خاتمه ببخشد، تحت فشار قرار دهد.
محمد اشتیه همچنین بر استقبال رهبری فلسطین از هرگونه ابتکارعملی برای پر کردن خلأ سیاسی موجود در قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل تاکید کرد.
وی در ادامه افزود، هرگونه اقدام کوچک و بزرگ اقتصادی باید در چارچوب چشم‌انداز سیاسی برای پایان دادن به اشغالگری و تشکیل کشور مستقل فلسطین باشد.
اشتیه همچنین تصریح کرد، جامعه جهانی باید فوراً برای حفاظت و حمایت از راهکار تشکیل دو کشوری اقدامی اتخاذ کند که رژیم صهیونیستی به دنبال نابودی هدفمند آن و همچنین از بین بردن امکان تشکیل کشور فلسطین از طریق تقویت شهرک سازی، تسلط بر اراضی و تداوم سیطره بر مرزها، گذرگاه‌ها و منابع طبیعی است.
نخست وزیر فلسطین خواستار توقف شهرک‌سازی، تجاوزات مکرر بر مسجدالاقصی و توقف تروریسم شهرک‌نشینان اسرائیلی شد.
اشتیه همچنین اظهار داشت، سخنرانی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین زنگ هشدار را به صدا درآورد که اقدامات اسرائیل صلح و راهکار تشکیل دو کشوری را نابود می‌کند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *