رییس جمهوری برزیل اعلام کرد برای تماشای بازی دو تیم کشورش به استادیوم راهش نداده‌اند، چرا که تیم میزبان اجازه ورود هوادارن واکسینه نشده را نداده ‌بود.
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، از آغاز همه‌گیری کرونا، این اولین مسابقه تیم فوتبال سانتوس بود که با حضور تماشاگران برگزار می‌شد اما این باشگاه مصمم بود که فقط هواداران واکسینه شده یا آن دسته از هوادارانی که تست منفی پی‌سی‌آر دارند را به تماشا بپذیرد.
ژائر بولسونارو، ریاست جمهوری برزیل در ویدیویی در سایت پایگاه خبری متروپولز گفت که قصد تماشای این مسابقه را داشته اما به او گفته‌اند که برای این کار باید واکسینه شده باشد؛ این موضوع برای این رییس جمهور مخالف واکسن جای سوال داشت و پرسید: «چرا!؟»
بولسونارو که از ابتدای همه گیری با واکسن مخالفت کرده و از دیگران نیز خواسته تا با او همراه شوند، ادعا کرد که به تازگی کرونا گرفته بوده و در بدن خود آنتی بادی دارد.
مشخص نیست که بولسونارو، هوادار دو آتشه فوتبال، که آخر هفته خود را در حوالی سانتوس به سر می‌برد، واقعا قصد تماشای این بازی را داشته یا شکایتش، یک انتقاد کلی از واکسیناسیون اجباری و -به قول خودش- “گذرنامه های واکسن”  بوده است.
به هر رو، سخنگوی سانتوس اعلام کرد که تیم ریاست جمهوری با این باشگاه ارتباط نگرفته‌اند و گفت که همه هواداران باید از دستورالعمل های بهداشتی کشور پیروی کنند.
کرونا تا کنون در برزیل ۶۰۰ هزار نفر را به کام مرگ کشانده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *