رئیس پارلمان لبنان به نخست وزیر این کشور یک ماه و نیم برای موفقیت یا شکست فرصت داد.
به گزارش ایسنا، روزنامه الشرق الاوسط نوشت، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان گفت، به نجیب میقاتی، نخست وزیر این کشور لزوم تعجیل در کار را ابلاغ کرده و اینکه دولتش تنها یک ماه و نیم فرصت دارد چرا که از ابتدای ماه دسامبر پارلمان اولا به دلیل وجود اعیاد و ثانیا به دلیل نزدیکی زمان انتخابات و حضور نمایندگان در کمپین‌های انتخاباتی تقریبا به حالت تعطیلی در می‌آید. در این دوره دولت باید به بررسی با صندوق جهانی پول پایان دهد یا حداقل در این زمینه گام‌های عملی بردارد و مشکل برق را نیز حل کند در غیر این صورت این دولت شکست خورده است.
وی سرگرم شدن به عزل و نصب‌ها و تشکیلات را مورد انتقاد قرار داد و گفت، در حال حاضر این مساله اصلی نیست بلکه مساله اصلی برق است که قطع شده و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.
بری در مورد انتخابات آتی پارلمانی و اختلاف نظرها درمورد زمان و نیز حق رای افراد مهاجر گفت، در این مورد فراکسیون توسعه و آزادی از تصمیم مجمع عمومی پارلمان حمایت می‌کند. انتخاب افراد مهاجر حقی است که در قانون بر آن تصریح شده است بنابراین مهاجران هم حق رای دارند اما به نظر می‌رسد دو حزب القوات اللبنانیه و جریان آزاد ملی درمورد اینکه این مهاجران به شش نماینده خود رای خواهند داد یا به ۱۲۸ نماینده، اختلاف دارند. آنها حق رای دارند و جزئیات در مجمع عمومی مشخص می‌شود.
وی تاکید کرد، انتخابات پارلمانی بدون شک برگزار خواهد شد و دوره پارلمان فعلی به هیچ وجه تمدید نمی‌شود.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *