وزیر خارجه سوریه گفت: ترکیه به وضوح با جذب تروریست‌ها از اقصی نقاط جهان و تلاش برای نابودی سوریه، به دنبال امیال استعماری خود است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه گفت: برخی کشورها همچنان تحت عنوان «ائتلاف بین‌المللی مبارزه با تروریسم داعش» به دنبال اجرای طرح‌های ژئوسیاسی خود در سوریه و منطقه هستند و در این میان ترکیه به وضوح با جذب تروریست‌ها از اقصی نقاط جهان و تلاش برای نابودی سوریه، به دنبال امیال استعماری خود است.
وزیر خارجه سوریه در ادامه به قطع آب ساکنان شمال شرق سوریه اشاره کرد و افزود: ترکیه برای بیست و پنجمین بار مانع از رسیدن آب به ایستگاه پمپاژ «علوک» شده و میزان آب ورودی از رود فرات به سوریه را کاهش داده است که این اقدامات ضمن وارد آوردن خسارات جبران ‌ناپذیر به زندگی میلیون‌ها سوری، بر خلاف منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی است.
فیصل المقداد تاکید کرد: سوریه با قدرت در مقابل مصادیق مختلف اشغالگری و تجاوز آمریکا، ترکیه و اسرائیل خواهد ایستاد و به بازپس گیری اراضی اشغالی خود و مبارزه با تروریسم در چارچوب قانون اساسی و قوانین بین‌المللی ادامه می‌دهد.
وی سپس به تحریم‌های اقتصادی علیه سوریه اشاره کرد و گفت: برخی کشورها پس از اینکه با ابزار نظامی و تروریسم نتوانستند به اهداف خود برسند و تحت عنوان قانون سزار دست به تروریسم اقتصادی علیه سوریه زده اند.
وزیر خارجه سوریه در ادامه به موضوع اشغال منطقه جولان پرداخت و همزمان با تصمیم رژیم صهیونیستی با هدف افزایش شهرک‌سازی‌ها گفت که موضع دمشق در بازپس‌گیری جولان و در ادامه حمایت از مردم فلسطین ثابت است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *