شورای اروپا با انتشار بیانیه ای از تمدید تحریم های ۱۷ شخص حقیقی و حقوقی از جمله دو شهروند روسیه در ارتباط با اشاعه تسلیحات شیمیایی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، شورای اروپا از تصمیم بروکسل برای تمدید اقدامات محدود کننده فعالیت های مربوط به اشاعه تسلیحات شیمیایی برای یک سال دیگر و تا تاریخ ۱۶ اکتبر ۲۰۲۲ خبر داده که گفته می شود افراد مظنون به دست داشتن در اشاعه این نوع تسلیحات، از جمله دو شهروند روسیه که پیشتر تحت تحریم های بروکسل قرار داشتند نیز همچنان تا زمان ذکر شده تحت تحریم قرار خواهند داشت.
در بیانیه این شورا که به همین مناسبت صادر شده آمده است: این شورا امروز تصمیم گرفت اقدامات محدود کننده علیه گسترش و استفاده از سلاح های شیمیایی را برای یک سال دیگر تا ۱۶ اکتبر ۲۰۲۲ تمدید کند. رژیم تحریم های کنونی برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ به منظور هدف قرار دادن اشخاص حقیقی و حقوقی که مستقیماً مسئول توسعه و استفاده از مواد شیمیایی هستند وضع شد.
در این بیانیه همچنین به این نکته اشاره شده که این اقدامات محدود کننده در حال حاضر ۱۵ نفر و دو نهاد را تحت تاثیر قرار داده اند. گفته می شود این افراد با استفاده تسلیحات شیمیایی در سوریه و سالزبری در ارتباط بوده اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *