جلسه پارلمان رژیم صهیونیستی(کنست) برای بررسی بودجه شاهد درگیری‌های لفظی شدیدی میان رهبر اپوزیسیون و نخست وزیر این رژیم بود.
به گزارش ایسنا، روزنامه یدیعوت آحارنوت نوشت: تعدادی از اعضای حزب لیکود قبل از سخنرانی نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در کنست به شدت از او انتقاد کرده و او را “ضعیف” خواندند. بعدا نیروهای امنیتی این نمایندگان را از جلسه بیرون کردند.
بنت گفت: دولت اسرائیل باید به شهروندان توجه داشته باشد و منابع را با روشی واقعی استفاده کند.
بنت گفت که در دوره نخست وزیری وی تعداد مبتلایان به کرونا بدون قرنطینه فراگیر کاهش یافته است.
نتانیاهو گفت: ۱۵۰۰ تن به خاطر کرونا جانشان را از دست دادند درحالی که بنت مشغول بازی بود. با کرونا بدون واکسن مقابله کردیم اما شما در زمانی که واکسن وجود داشت در معالجه کرونا اهمال کاری کردید. هیچ گونه عذر و بهانه‌ای نداری. به جای عذرخواهی ادعا می‌کنید که به سیاست قرنطینه کامل متوسل نشدید. بنت هیچ قدرتی ندارد او فقط به صورت ظاهری و صوری نخست وزیر است و شهروندان اسرائیل این را به وضوح می‌گویند.
وی تأکید کرد: تاکنون در تاریخ اسرائیل چنین دولتی نداشته‌ایم؛ دولتی که تنها سه ماه از تشکیل آن گذشته و نخست وزیرش مثل برگ درخت انگور در برابر باد می‌لرزد.
نتانیاهو درباره بودجه گفت:” بنت به منصور عباس، رئیس لیست متحد عربی متکی است. وی و جنبش اسلامی پول دارند و این پول به جیب جامعه عربی و عناصر حماس می‌رود. بنت فکر می‌کنی ما نمی‌دانیم؟ یا بچه هستیم؟”
در این لحظه عباس اظهارات نتانیاهو را قطع کرد و گفت: در کنار تو در بالفور بودم اگر فکر می‌کنی که یکی از عناصر حماس هستم چرا بسیار با من نشست و برخاست کرده‌ای؟
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *