جنبش مقاومت اسلامی فلسطین خواستار مداخله متوازن مصر در خصوص حملات رژیم صهیونیستی به قدس شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس پس از آزادی شیخ عکرمه صبری، امام جماعت مسجدالاقصی که توسط پلیس اسرائیل بازداشت شده بود با وی به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.
هنیه در گفت‌وگو با شیخ صبری اظهار کرد، در مورد دیدار خود با مقامات مصر در مورد قدس صحبت کرده و خواستار مداخله متوازن و جلوگیری از هتک حرمت قدس شده است.
وی تاکید کرد: یورش به خانه شیخ صبری به عنوان حمله به بزرگان و علمای ارزشمند ما در قدس تلقی می‌شود. تمامی مردم فلسطین پشت علما و پیروان خود ایستاده‌اند تا از قدس، مسجدالاقصی، هویت و مقدسات خود دفاع کنند.
گفتنی است باشگاه اسرای فلسطینی روز گذشته طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی به منزل شیخ عکرمه صبری، خطیب مسجدالاقصی در قدس اشغالی یورش برده و با ورود به منزل صبری به منظور بازجویی به وی برگه احضاریه‌ای تحویل داده‌اند.
شیخ صبری در گفت‌وگو با رسانه‌های فلسطینی اعلام کرد که مواضع وی علیه حکم دادگاه در ارتباط با اجازه به یهودیان برای عبادت در صحن مسجدالاقصی پشت پرده این احضار است.
وی همچنین افزود: این حکم دادگاه مردود است و ما بارها تاکید کردیم که مسجدالاقصی صرفا متعلق به مسلمانان است.
شهر قدس اشغالی پس از حکم دادگاه اسرائیل مبنی بر موافقت با «عبادت خاموش» یهودیان در حرم شریف در این شهر مقدس، شاهد تنش بوده است.
دادگاه رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه گذشته برای اولین بار با صدور حکمی، حق محدود یهودیان برای “عبادت” در محوطه مسجد الاقصی را به رسمیت شناخت و آن را قانونی اعلام کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *