وزیر خارجه دولت موقت طالبان امروز در سخنانی با اعلام دیدار فردای مقامات اتحادیه اروپا و نمایندگانی از این گروه گفت: دیکته کردن کشورهای خارجی به افغانستان نتیجه‌ای ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، «امیر خان متقی» وزیر خارجه دولت موقت طالبان امروز دوشنبه در سخنانی خواستار تعهد طرف‌ها به توافق دوحه شد و اعلام کرد که اجرای آن می‌تواند مانع از وقوع مشکلات بسیاری شود.
وزیر خارجه دولت موقت طالبان در ادامه سخنانش گفت: دیکته کردن کشورهای خارجی به افغانستان نتیجه‌ای نخواهد داشت.
بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، «امیر خان متقی» در سخنان خود دراین باره ادامه داد: به یک دولت مستقل بدون دخالت از سوی هر کشور خارجی دست یافته ایم. ما در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نمی کنیم و انتظار رفتار مشابهی را نیز از سوی دیگران داریم.
وی در ادامه اضافه کرد: خواستار روابط متوازن با همه کشورها و روابط خوب با همسایگانمان هستیم. ما به روابط مثبتی با اروپا تمایل داریم و نمی خواهیم آنها با حجم انبوهی از مهاجران افغان مواجه شوند.
این مقام طالبان در ادامه افزود: ما می توانیم با داعش مبارزه کنیم و این موضوعی است که در گذشته در آن موفق بودیم. جامعه جهانی اکنون باید ابتکار عمل را در دست گرفته و به افغانستان کمک کند. در دوحه قطر نشست هایی را با نمایندگانی از آمریکا و سایر کشورها داشتیم و امیدواریم که نتایج خوبی از آنها حاصل شود.
متقی تصریح کرد: مایه شرم و خجالت آمریکا است که دارایی های افغانستان را مسدود کرده است. واشنگتن باید اموال افغانستان را آزاد کند.
وی ادامه داد: ما نمی خواستیم به این نحو وارد کابل شویم؛ اما رییس جمهور (اشرف غنی) فرار کرد و خلاء قدرت در کشور ایجاد شد. در دولت آینده افغانستان، همه گروه ها حضور خواهند داشت.
در همین رابطه، حساب کاربری خبرگزاری فرانسه نیز درباره سخنان وی نوشت: فردا سه شنبه هیأتی از طالبان با نمایندگانی از اتحادیه اروپا دیدار می کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *