رهبر کره‌شمالی خواستار تقویت قابلیت‌های نظامی کشورش برای مقابله با آنچه "نیروهای متخاصم" علیه پیونگ‌یانگ خواند، شد اما گفت این اقدام برای تدارک جنگی علیه کره‌جنوبی یا ایالات متحده نیست.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این اظهارات کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز دوشنبه طی سخنانی در یک نمایشگاه توسعه دفاعی به مناسبت هفتاد و ششمین سالروز تاسیس حزب حاکم کارگران مطرح شد و در آنجا او از سئول و واشنگتن بابت مانورهای نظامی مشترک و توسعه تسلیحاتی انتقاد کرد.

کیم جونگ اون گفت: ایالات متحده مکرراً اعلام کرده است که با کشور ما دشمنی ندارد، اما هیچ زمینه رفتاری وجود ندارد که باور کنیم چنین نیست. برای فرزندانمان باید قوی باشیم. ما ابتدا باید قوی باشیم.
این اظهارات کمتر از دو هفته پس از آن مطرح شد که کره شمالی یک موشک ضد هوایی جدید آزمایش کرد و به عبارتی چهارمین پرتاب موشکی صرفا در ماه سپتامبر را انجام داد.

رهبر کره شمالی گفت: تهدیدات نظامی پیش روی کشور ما، نسبت به آنچه ما ۱۰ سال، پنج سال یا حتی سه سال پیش دیدیم، متفاوت است. تنشها در شبه جزیره کره به آسانی حل و فصل نخواهد شد و علت آن آمریکاست.
او سئول را به “دورویی و استانداردهای دوگانه” متهم کرد، چون مرتبا اقدام به تقویت قابلیتهای نظامی خود میکند اما حرف از “صلح، همکاری و شکوفایی” میزند. کیم با ابراز تاسف گفت اگر کره جنوبی به “نقض حقوق ما در دفاع از خود” ادامه دهد، کره شمالی با “اقدامات شدید” پاسخ خواهد داد.

با این حال رهبر کره شمالی با تاکید بر اینکه ارتقای قابلیتهای نظامی کشورش علیه کره جنوبی نیست، گفت “تاریخ وحشتناک” درگیری در میان مردمان همسان نباید “در این سرزمین” تکرار شود. کیم گفت: دشمن ما خود جنگ است، نه کشور خاصی یا نیروهایی مانند کره جنوبی و ایالات متحده. اما تلاش های خارجی ما برای صلح به هیچ وجه به معنای واگذاری حقوق ما برای دفاع از خود نیست.انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *