یک مقام ارشد مرزبانی یونان از افزایش تمهیدات امنیتی لازم در مرز این کشور با ترکیه در پی افزایش سیل مهاجرت غیرقانونی از افغانستان به سمت مرزهای یونان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسوشیتدپرس، یک مقام ارشد مرزبانی یونان از افزایش تمهیدات امنیتی لازم در مرز این کشور با ترکیه در پی افزایش سیل مهاجرت غیرقانونی از افغانستان به سمت مرزهای یونان خبر داد.
بر اساس این گزارش، قرار است در راستای افزایش تمهیدات امنیتی، دستکم ۲۵۰ نظامی دیگر به جمع ۱۵۰۰ نظامی حاضر در بخش مرزبانی یونان اضافه شوند. همچنین قرار است ۸۰۰ نیروی نظامی دیگر نیز در راستای افزایش کنترل مرزهای هوایی در فرودگاه‌های این کشور مستقر شوند.
مقامات یونان می‌گویند از زمان روی کار آمدن طالبان در افغانستان، سیل مهاجرت‌ها از این کشور به اروپا که عمدتاً از طریق یونان و ترکیه انجام می‌شود، افزایشی چشمگیر داشته است.
لازم به ذکر است یونان طی دو سال گذشته در راستای افزایش تمهیدات مرزی خود، اقدام به ساخت دیوار مرزی با ترکیه کرده تا از این طریق میزان کنترل تردد مرزی را افزایش دهد.
گفته می‌شود طی ماه‌های اخیر، بسیاری از نهادهای حقوقی بشری، یونان را به رفتار ناپسند و سختگیرانه با پناهجویان متهم کرده‌اند؛ ادعایی که مقامات یونانی همواره آن را رد می‌کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *