منابع سیاسی مطلع عراق امروز، دوشنبه گفتند، رئیس ائتلاف دولت قانون از رهبران شیعه خواست نشستی را که احتمالا رهبران سنی به آن ملحق شوند، برای بررسی نتایج انتخابات پارلمانی برگزار کنند.
به گزارش ایسنا، این منابع به شفق نیوز گفتند، نوری مالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون خواستار نشست گسترده با حضور رهبران شیعه در منزلش ظرف ساعات آینده شده تا نتایج اولیه اعلام شده از سوی کمیساریای انتخابات بررسی شود.
این منابع تاکید کردند، مالکی از جریان صدر برای حضور در نشست دعوت نکرده و احتمالا رهبران سنی که هویت‌شان مشخص نیست در این نشست حضور یابند.
کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق نتایج اولیه را اعلام کرد که نشان داد فراکسیون صدر به رهبری مقتدی صدر بیشترین کرسی‌های پارلمانی را به دست آورده و همچنان نتایج نهایی و قطعی انتخابات در دست بررسی است.
خبرنگار روسیا الیوم امروز اعلام کرد، گروه‌های شیعه نشستی فوق‌العاده برگزار خواهند کرد. در حالیکه تهدید کردند موضعی در قبال روند انتخابات اتخاذ کنند.
به گفته این خبرنگار،‌ گروه‌های شیعه و اغلب ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری عصر امروز در بغداد نشست داشتند و از گروه‌های دیگر خواستند درباره نتایج انتخابات نشست فوق‌العاده برگزار کنند.
براساس اخبار منتشر شده، نتایج ائتلاف الفتح رضایت بخش نیست و آن، نتایج مورد نظر را به دست نیاورده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *