پس از سخنان شب گذشته دبیرکل حزب الله لبنان درباره «نزار بنات» شهید فلسطینی، خانواده او پیامی را به منظور تشکر و قدردانی برای «سید حسن نصرالله» ارسال کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، اعضای خانواده «نزار بنات» شهید فلسطینی پیامی را به منظور تشکر و قدردانی از «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان، برای او ارسال کردند.
بر اساس این گزارش، این پیام پس از آن ارسال شد که سید حسن نصرالله در جریان سخنرانی دیشب خود از شخصیت فلسطینی مذکور یاد کرد. در پیام خانواده بنات خطاب به نصرالله آمده است: از شما به دلیل مواضع اصولی‌تان قدردانی و تشکر می کنیم.
در بخش دیگری از این پیام نیز آمده است: ما عدالت را تنها راه مجازات قاتلان نزار بنات می دانیم. گفتنی است، شب گذشته سید حسن نصرالله در سخنرانی خود گفت: من تفکرات بنات درباره فلسطین و جنگ های منطقه را می پسندیدم. خون این شخصیت فلسطینی نباید پایمال شود.
حدود ۴ ماه پیش مأموران تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن یورش به خانه نزار بنات به شدت او را مورد ضرب و شتم قرار داده و سپس بازداشت کردند. چند ساعت بعد استانداری الخلیل از مرگ این فعال فلسطینی خبر داد.
شهادت این فعال فلسطینی پس از بازداشت توسط تشکیلات خودگردان اعتراضات گسترده‌ای به دنبال داشت. جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای ربوده شدن فعال فلسطینی را به شدت محکوم کرد و تشکیلات خودگردان را عامل مرگ مشکوک او دانست. عبدالباری عطوان، تحلیلگر برجسته مسائل جهان عرب نیز اعلام کرد که رژیم صهیونیستی با همکاری تشکیلات خودگردان در مرگ نزار بنات دست داشته است.
گفتنی است، «نزار بنات» منتقد سرسخت تشکیلات خودگردان فلسطین و نامزد فهرست «الحریه و الکرامه» در انتخابات پارلمانی بود و چندی پیش از اتحادیه اروپا خواسته بود تا کمک مالی به تشکیلات خودگردان را به دلیل به تعویق انداختن انتخابات، قطع کند. نزار بنات گفته بود: تشکیلات خودگردان برای منافع خود حاضر است همه چیز از جمله منافع ملی را بفروشد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *