طوفان استوایی «کمپاسو» در فیلیپین منجر به وقوع سیلاب های شدید شده است که در نتیجه آن حداقل ۹ تن کشته و یازده نفر دیگر مفقود شده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس پرس، مقامات محلی فیلیپین اعلام کردند که سیلاب ناشی از باران های شدید طوفان استوایی «کمپاسو» جان دست کم ۹ نفر را گرفته است و یازده تن دیگر نیز ناپدید شده اند.
مطابق اعلام شورای هماهنگی بحران ملی کشور فیلیپین، چهار تن در اثر رانش زمین در استان «بنگوئه» جان خود را از دست داده اند، در حالی که یک نفر در استان «کاگایان» غرق شده است و هفت نفر از ساکنان جزیره «لوزون» نیز مفقود شده اند.
«روخلیو سندینگ» از مسئولان روابط عمومی استان کاگایان در این باره گفت که حدود ۱۱ ساختمان شهرداری زیر آب رفته اند اما صبح امروز همه چیز آرام است.
وی همچنین ذکر کرد که جاده ها و پل های اصلی هنوز سیلابی هستند، با این حال، آب از روز سه شنبه شروع به فروکش کردن کرده است.
وضعیت مشابهی در استان «پالاوان» باقی مانده است، جایی که این فاجعه منجر به کشته شدن چهار نفر و مفقود شدن چهار نفر دیگر شده است. به گفته سرویس های اورژانس محلی، حدود هفت روستا هنوز سیلابی هستند.
طوفان استوایی «کمپاسو» در ۱۱ اکتبر در اقیانوس آرام تشکیل شد که هجدهمین طوفان در این فصل در آسیا محسوب می شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *