رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد که این اتحادیه بودجه ای به مبلغ یک میلیارد یورو برای کمک به افغانستان در نظر گرفته است که به سازمان های بین المللی تحویل خواهد داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس ۲۴، «اورزلا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا امروز سه شنبه اعلام کرد که این اتحادیه بودجه‌ای یک میلیارد یورویی جهت برنامه کمک به افغانستان برای جلوگیری از فروپاشی عظیم اجتماعی-اقتصادی و انسانی در این کشور، اختصاص داده است.
وی در بیانیه‌ای در همین رابطه اعلام کرد که این پول، مبلغ ۲۵۰ میلیون یورو به مبلغ ۳۰۰ میلیون یورویی که اتحادیه اروپا قبلاً برای نیازهای فوری بشردوستانه اعلام کرده بود، اضافه می‌کند و مابقی به کشورهای همسایه افغانستان می‌رسد که افغان‌هایی را که از سلطه طالبان فرار کرده‌اند، پذیرفته‌اند.
فون در لاین این وعده را در اجلاس مجازی گروه ۲۰ اعلام کرد. اجلاس مذکور به میزبانی ایتالیا برگزار شد و بحث درباره وضعیت انسانی و امنیتی در افغانستان متمرکز بود.
وی در بیانیه خود تاکید کرد که بودجه اتحادیه اروپا «حمایت مستقیم» از افغان‌ها است و به سازمان‌های بین‌المللی که در افغانستان کار می‌کنند هدایت خواهد شد و نه به دولت موقت طالبان که بروکسل آن را به رسمیت نمی‌شناسد.
پیشتر منابع خبری اعلام کرده بودند که نشست فوق‌العاده گروه ۲۰ امروز سه شنبه در کشور ایتالیا با موضوع افغانستان برگزار می‌شود.
ریاست دوره‌ای گروه ۲۰ بر عهده ایتالیا است و نشست امروز پیش از جلسه اجلاس سران این گروه در ۳۰ تا ۳۱ اکتبر در رم (۸ و ۹ آبان)، برگزار شد.
بحران افغانستان، نگرانی‌های اتحادیه اروپا را در خصوص خطر ورود گسترده مهاجران افزایش داده است و برخی از کشورهای عضو پیشتر با طرح اسکان پناهندگان مخالفت کرده بودند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *