نماینده ارشد هسته‌ای کره جنوبی امروز (چهارشنبه) گفت که روسیه نقش "مهمی" در از سرگیری مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با کره شمالی دارد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، نو کیو-دوک، نماینده ویژه سئول در امور صلح و امنیت شبه جزیره کره، پیش از سفر به مسکو برای دیدار با ایگور مورگولف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در فرودگاه بین‌المللی اینچئون صحبت کرد.
این مقام سئول در پاسخ به سوالات خبرنگاران پیرامون دستور کار دیدارش در روسیه گفت: روند صلح در شبه جزیره کره در حال توقف است. روند گفت‌وگو باید سریعا از نو شروع شود و نقش روسیه در این گفت‌وگوها مهم است.
وی افزود: روسیه کشوری است که به خوبی موقعیت کره شمالی را تشخیص می‌دهد. برای بهبود بخشیدن به روابط دو کره و شروع مجدد مذاکرات بین آمریکا و کره شمالی، ما از روسیه درخواست می‌کنیم که به نقش سازنده خود همچنان ادامه دهد.
نو کیو-دوک افزود، در بین مسائل مختلفی که بررسی خواهد شد، میتوان به تلاش‌های انجام شده اخیر درخصوص کره شمالی و همچنین اعلامیه پایان جنگ به پیشنهاد مون جائه-این، رئیس جمهوری کره جنوبی برای درخواست اتمام جنگ ۱۹۵۰ الی ۱۹۵۳ میان دو کره اشاره کرد.
جلسه این مقام با مورگولف اولین دیدار حضوری آن‌ها پس از سفر این نماینده روسیه در ماه اوت به سئول خواهد بود. در آن زمان، ایگور مورگولف به همراه سونگ کیم، نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی، برای بررسی بازگشت پیونگ‌یانگ به مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای به  سئول سفر کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *