حزب حاکم لیبرال دموکراتیک ژاپن امروز (سه‌شنبه) از مانیفست خود برای انتخابات ۳۱ اکتبر با تمرکز بر پایان همه گیری کرونا، رونمایی کرد و وعده داد که یکی از اولویت‌های نخست وزیر طبقه متوسط جامعه است و در برابر رفتار قاطع چین دفاع می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، فومیدا کیشدا، نخست وزیر و رهبر حزب حاکم ژاپن، پس از یک هفته روی کار آمدن از سطح معقولی از حمایت عمومی برخوردار است. نظرسنجی‌ها حاکی از این است که هدف وی کسب رای اکثریت مجلس سفلی برای حزب لیبرال دموکراتیک و شریک ائتلافی‌اش حزب کمیتو است.
سانئه تاکایچی، مسئول سیاست حزب لیبرال دموکرات در یک کنفرانس خبری گفت: ما می‌خواهیم اقدامات محکمی از خود نشان دهیم. در وهله نخست چگونگی مقابله با ویروس کرونا را در نظر خواهیم داشت و سپس ایجاد آرامش روحی و امید برای مردم از اولویت‌های ما محسوب می‌شود.
رای دهندگان می‌خواهند اهداف و اقدامات مصمم دولت را برای پایان همه گیری کرونا و بازسازی اقتصاد ضعیف شده، مشاهده کنند. نتایج یک نظرسنجی اخیر نشان می‌دهد که تقریبا ۴۸ درصد مردم از دولت کیشیدا می‌خواهند تا بیشتر به مسئله ویروس کرونا بپردازد و سپس احیای اقتصاد و مسئله اشتغال را در اولویت‌های بعدی قرار دهد.
این مانیفست اقدامات لازم را برای جلوگیری از ویروس کرونا از جمله داروهای خوراکی ضد ویروس و همچنین دیدگاه کیشیدا درخصوص کشف “کاپیتالیسم جدید” که بر روی رشد اقتصادی و توزیع مجدد ثروت متمرکز است، برجسته می‌کند.
حزب لیبرال دموکراتیک در این مانیفست گفت که حمایتش را از تجارت‌های جزئی و متوسط که توسط ویروس کرونا تضعیف شده‌اند، گسترده‌تر می‌کند و اگر شرکت‌ها وارد صنعت‌های جدید شده باشند، به آن‌ها یارانه تعلق می‌گیرد.
از آنجایی که از تعداد مبتلایان جدید کرونا کاسته شده، وضعیت فعلی این ویروس و همه گیری رو به بهبود است و این خبری خوش برای کیشیدا محسوب می‌شود.
حزب لیبرال دموکراتیک هم‌چنین افزود که دولت قصد دارد بودجه دفاعی خود را با هدف افزایش آن حتی بیش از دو درصد از تولید ناخالص داخلی افزایش دهد.
هزینه‌های دفاعی ژاپن در دهه‌های اخیر حدود یک درصد تولید ناخالص داخلی را حفظ کرده است.
براساس نظرسنجی منتشر شده توسط شبکه دولتی اِن‌اچ‌کِی، کیشیدا، وزیر امور خارجه سابق که به عنوان فردی امین و باثبات شناخته شده است، دارای ۴۹ درصد اعتبار است.
این میزان اعتبار و تایید کمتر از برخی چهره‌های پیشین در دوران شروع کارشان است اما حمایت از دولت کیشیدا بیشتر از حمایت‌های دوره پیشین یعنی دولت یوشیده سوگا بوده است.
سوگا در قبال مهار موج پنجم همه گیری کرونا چندان عملکرد موثری نداشت و تنها پس از یک سال ریاست جمهوری از منصب خود کناره گیری کرد.
کیشیدا از نتیجه نظرسنجی اخیر که نشان می‌دهد ۶۳ درصد از شرکت کنندگان دولتش را حمایت می‌کنند، خوشحال است. همچنین شرکت کنندگان ادعا می‌کنند که هیچ کسی به غیر از کیشیدا لایق نخست وزیری نیست.
این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۴۵ درصد از شرکت کنندگان از حزب لیبرال دموکراتیک حمایت می‌کنند و حمایت احزاب مخالف تک رقمی است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *