رئیس جمهور قرقیزستان امروز با صدور حکمی، «اولوق بیک ماریپوف» نخست وزیر این کشور را عزل و تمامی کابینه را نیز منحل اعلام کرد. 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «سدیر جباروف» رئیس جمهور قرقیزستان امروز با صدور حکمی، «اولوق بیک ماریپوف» نخست وزیر این کشور را عزل و تمامی کابینه را نیز منحل اعلام کرد.
در بیانیه‌ای که کاخ ریاست جمهوری قرقیزستان در همین خصوص صادر کرده آمده است: رئیس جمهور فرمان استعفای کابینه وزیران قرقیزستان را امضا کرد. بر اساس سند صادر شده، دولت فعلی برکنار شده است.
گفته می‌شود رئیس جمهور قرقیزستان، همچنین با صدور حکمی جداگانه، ماریپوف را نیز از سمت نخست وزیری این کشور عزل کرده است.
در بیانیه صادر شده در خصوص انحلال کابینه همچنین تاکید شده تمامی مدیران دولتی تا زمان تعیین کابینه و انتصاب مدیران جدید، فعلاً در سمت‌های خود ابقاء خواهند شد.
جباروف در احکام جداگانه دیگر، «عاقل بیک جباروف» وزیر اقتصاد این کشور را به سمت رئیس جدید کابینه و رئیس دستگاه اداری ریاست جمهوری منصوب کرده است.
لازم به ذکر است این تغییرات در پی امضای قانون اساسی جدید قرقیزستان انجام شده که روز گذشته توسط رئیس جمهور این کشور به امضا رسیده و بر اساس آن، شخص رئیس جمهور از این پس، ریاست کابینه را نیز بر عهده داشته و سمت نخست وزیری از نظام سیاسی قرقیزستان حذف شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *