پادشاه اردن امروز سه شنبه طی سفری رسمی و در نخستین سفر خود به قطر پس از سال ۲۰۱۳، وارد دوحه شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، عبدالله دوم پادشاه اردن امروز سه شنبه طی سفری رسمی و در نخستین سفر خود به قطر پس از سال ۲۰۱۳، وارد دوحه شد.
شاه اردن در هنگام ورود به فرودگاه بین المللی دوحه مورد استقبال تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر قرار گرفت.
دو طرف طی دیداری مشترک به بررسی روابط و تحولات منطقه ای و بین المللی پرداختند و در حاشیه این دیدار توافقنامه هایی برای سرمایه گذاری بین دو کشور امضا شد.
امیر قطر و پادشاه اردن بر اهتمام خود برای ارتقای سطح روابط دوجانبه در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، سرمایه گذاری، فرهنگی و توسعه علاوه بر افزایش فرصت شغلی برای شهروندان اردنی در قطر تاکید کردند.
دو طرف همچنین بر لزوم تداوم هماهنگی و رایزنی در قبال مسائل دارای اهمیت مشترک در راستای خدمت به منافع دو کشور و مسائل کشورهای عربی و در راس آن قضیه فلسطین تاکید کردند.
تحولات در سوریه و حمایت اردن از تلاش ها برای حفظ حاکمیت سوریه و ثبات و تمامیت ارضی آن و وحدت ملت سوریه از دیگر محورهای گفت وگوی طرفین بود.
در حاشیه این دیدار توافقنامه ای بین دولت اردن و قطر درباره لغو متقابل روادید برای دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک و ویژه و همچنین یادداشت تفاهمی بین سازمان سرمایه گذاری قطر و شرکت مدیریت سرمایه گذاری های دولت اردن برای ایجاد شراکت استراتژیک بین دو کشور و گسترش فرصت های همکاری امضا شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *