وزیر خارجه روسیه پس از ششمین نشست وزیران خارجه کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا اعلام کرد که منتظر پاسخ طالبان به دعوت کشورش برای مشارکت در نشست مسکو در روز ۲۰ اکتبر با موضوع افغانستان است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پس از ششمین نشست وزیران خارجه کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا (CICA) در نور سلطان پایتخت قزاقستان، در جمع خبرنگاران اعلام کرد: منتظر پاسخ طالبان به دعوت ما در مورد مشارکت در نشست مسکو که روز ۲۰ اکتبر پیرامون افغانستان برگزار می‌شود، هستیم.
وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به اینکه نمایندگان طالبان نیز به این نشست دعوت شده‌اند، گفت: ما از همه دعوت‌شدگان از جمله طالبان انتظار پاسخ به این دعوت را داریم. امیدوارم آنها اهمیت این دیدار را درک کنند.
لاوروف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا روسیه کمک‌های بشردوستانه به افغانستان ارائه می‌کند یا خیر، اظهار داشت: می‌خواهیم پیشنهاد برگزاری کنفرانسی با مشارکت برخی کشورها و حمایت سازمان ملل برای حمایت از افغانستان از جمله کمک های بشردوستانه به این کشور را ارائه بدهیم.
این در حالیست که ضمیر کابلوف نماینده ویژه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در افغانستان هفته گذشته از برگزاری نشستی در روز ۲۰ اکتبر در مسکو پیرامون افغانستان خبر داده و گفته بود که برای برگزاری نشست فراگیر دیگری با مشارکت روسیه، ایالات متحده، چین و پاکستان نیز برنامه‌ریزی می‌کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *