وزیر خارجه ترکیه در دیدار با همتای اندونزیایی خود ضمن گفتگو درباره موضوعاتی از قبیل افغانستان و مسلمانان روهینگیا گفت: به همراه وزرای خارجه برخی کشورها به کابل می‌رویم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه امروز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رتنو مارسودی همتای اندونزیایی خود در آنکارا اعلام کرد: وضعیت افغانستان را از نزدیک دنبال می‌کنیم و قصد داریم در آینده به همراه برخی وزرای خارجه دیگر کشورها به کابل برویم.
چاووش‌اوغلو با بیان اینکه اندونزی یکی از مهمترین شرکای ترکیه در آسیا و منطقه اقیانوسیه است، گفت: در این دیدار در مورد جزئیات سفر برنامه‌ریزی شده رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشورم به اندونزی نیز صحبت کردیم. مکانیسم شورای راهبردی سطح بالا بین دو کشور مشخص شده و اولین جلسه را در چارچوب سفر رئیس‌جمهور اردوغان به اندونزی تشکیل می‌دهیم.
وزیر امور خارجه ترکیه در ادامه اضافه کرد: به نشانه دوستی اندونزی و ترکیه، خیابان‌هایی را که سفارتخانه‌هایمان در آن واقع شده‌اند را به نام اولین رؤسای جمهور هر دو کشور نامگذاری می‌کنیم. در جاکارتا آتاترک و در آنکارا اسم خیابان‌ها را احمد سوکارنو نامگذاری می‌کنیم.
وی افزود: همچنین در مورد مسائل مربوط به افغانستان و مسلمانان روهینگیا بحث و گفتگو کردیم. می‌خواهم بار دیگر بر نقش اندونزی در ارتباط با مسلمانان روهینگیا تأکید کنم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *