نماینده لبنان از فراکسیون وفا به مقاومت اعلام کرد، مداخله آمریکا در پرونده انفجار بندر بیروت با هدف بازداشتن مسؤولان لبنانی برای خارج کردن تحقیقات از دایره سیاسی سازی است.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المنار، حسن فضل‌الله، عضو حزب‌الله لبنان و عضو فراکسیون مقاومت موسوم به وفا به مقاومت اعلام کرد، مداخله آمریکا در مساله پرونده انفجار بندر بیروت امری ترسناک است. مخالفت وزارت خارجه آمریکا با اتهامات سیاسی کردن قضا با هدف ممانعت از بازگرداندان تحقیقات به مسیر درست خود است.
فضل‌الله اشاره کرد: مداخله آمریکا با هدف آن است که مسؤولان لبنانی را از خارج کردن تحقیقات از دایره سیاسی سازی بازبدارد. موضع آمریکا منعکس‌کننده بخشی از مداخله مستقیم در تحقیقات به منظور منحرف کردن آن از مسیر درست است.
او اضافه کرد: این موضع‌گیری با هدف باقی گذاشتن تحقیقات در قالب برنامه سیاسی آمریکا جهت تسویه حساب‌ها با مقاومت است. ما مقابل تجاوز جدید آمریکا علیه حاکمیت و افشای سطح مداخله در حکومت و تسلط بر تحقیقات قرار داریم.
عضو حزب‌الله لبنان تاکید کرد: هدف اعمال دیکته به منظور نابودی عدالت و حقیقت به نفع این برنامه سیاسی آمریکاست که گروه‌هایی از ملت لبنان را که دولت آمریکا آنها را دشمن قلمداد می‌کند، هدف بگیرد. دولت آمریکا تلاش می‌کند به راه‌های مختلف به این گروه‌ها به واسطه تحریم، مجازات و خدشه وارد کردن به وجهه‌شان آسیب بزند.
او پیش‌بینی کرد تلاش‌های آمریکا برای ضربه زدن به این گروه‌ها از طریق دروازه انتخابات پارلمانی افزایش یابد. دولت آمریکا این انتخابات را به شیوه‌های مختلف به منظور تحمیل توصیه‌ها بر لبنانی‌ها به تسخیر درمی‌آورد.
روز سه‌شنبه بازپرس دادگستری قاضی طارق بیطار حکم جلب علی حسن خلیل عضو جنبش امل را صادر کرد. خلیل در گفت‌وگو با المیادین گفت، اقدام قاضی بیطار غیرقانونی است و از اصولی که باید دنبال شود، تعدی کرده است.
این در حالی است که حزب‌الله لبنان، جنبش امل و جریان المرده خواستار تجمع مقابل کاخ دادگستری در بیروت در محکومیت تصمیم قاضی بیطار شدند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari