یک منبع امنیتی سوریه از حمله موشکی به یک پایگاه نظامی این کشور در حومه شرقی «حمص» در مرکز سوریه خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک منبع نظامی سوریه اعلام کرد: سامانه دفاعی سوریه با اهداف خصمانه‌ای که تلاش داشت یکی از پایگاه‌های نظامی در حومه جنوبی شهر «تدمر» (پالمیرا) واقع در شرق استان «حمص» را هدف قرار دهد، مقابله کرد.
منبع مذکور همچنین اعلام کرد، منبع شلیک موشک‌ها از منطقه «التنف» بوده و نیروهای دفاع هوایی سوریه موفق به انهدام بیشتر این موشک‌ها شدند.
این منبع افزود: حدود ساعت ۲۳ شب گذشته، دشمن صهیونیستی حمله هوایی از اطراف منطقه “التنف” به سمت منطقه “تدمر” انجام داد و در این حمله برج مخابرات و برخی نقاط اطراف آن هدف قرار گرفته شد و نیز تلفات مالی برجای ماند.
رژیم صهیونیستی ساعاتی پس از حمله هوایی به سوریه، حریم هوایی بلندی‌های اشغالی جولان  را به روی پروازهای داخلی بست.
تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، به نظر می‌رسد این یک اقدام احتیاطی بعد از حملاتی باشد که منطقه التنف به سمت منطقه تدمر در سوریه طی ساعات گذشته شاهد بوده است.
همزمان، گروه‌های مقاومت فلسطین تجاوز شب گذشته دشمن صهیونیستی به شهر تدمر واقع در استان حمص سوریه را محکوم کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سخنگوی جنبش حماس تاکید کرد که تجاوزات مستمر و بی‌وقفه دشمن صهیونیستی مستلزم مقابله یکچارچه تمامی طرف‌ها است.
حازم قاسم تصریح کرد که رژیم اشغالگر صهیونیستی با حملات و قتل و کشتارهای خود در منطقه، با منطق قلدری و زورگویی رفتار می‌کند.
قاسم اظهار داشت که راه بازداشتن این رژیم از ادامه تجاوزات و جنایاتش، رویارویی به آن و ایستادن در برابر آن و جلوگیری از تحمیل قواعد درگیری جدید است.
داود شهاب مسئول دفتر اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی هم عنوان کرد که این حمله دلیل دیگری است بر اینکه سوریه همچنان در دایره اهداف دشمن صهیونیستی و مورد تهدیدی از سوی این رژیم است.
شهاب ضمن اعلام همبستگی با سوریه، تاکید کرد که این کشور قاطعانه در برابر عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی ایستاده و به سبب پایبندی به اصول ملی خود و حمایت از مقاومت فلسطین و حقوق ملت فلسطین، بهای سنگینی نیز پرداخته است.
جبهه دمکراتیک برای آزادی فلسطین نیز اعلام کرد، حمله به تدمر، در چارچوب ادامه جنایات دشمن صهیونیستی علیه سوریه انجام گرفت و این حمله نقض صریح منشور ملل متحد و تمامیت ارضی کشوری است که در آن عضو است.
جبهه دمکراتیک بیان کرد که سوریه قادر به مقابله با تجاوزات و جنایات دشمن صهیونیستی است و هرگز این حملات ادامه‌دار این کشور را تضعیف نمی‌کند.
همچنین جنبش مجاهدین فلسطین نیز خواستار یکپارچه‌سازی تلاش‌ها و تحرکات تمامی جریان‌های مقاومت برای مقابله با تجاوزات دشمن صهیونیستی شد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *