معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز درباره سفر خود به تهران اعلام کرد: ضرورت ازسرگیری مذاکرات برجام را در سفر به ایران مطرح خواهم کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه در پیامی توییتری در خصوص سفر خود به تهران نوشت: به تهران سفر می‌کنم تا در یک مقطع حساس زمانی، با همتای خود دیدار کنم.
معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این باره ادامه داد: به عنوان هماهنگ کننده برجام، ضرورت ازسرگیری مذاکرات برجام در وین را مطرح خواهم کرد. برای ادامه کار دیپلماتیک، ضروری است که گفتگوها را از جایی که ژوئن گذشته تَرک کردیم، سرعت دهیم.
ضرورت ازسرگیری مذاکرات برجام را در سفر به تهران مطرح می‌کنم
گفتنی است که شبکه تلویزیونی بلومبرگ دیروز سه شنبه به نقل از مقام‌های اروپایی آگاه اعلام کرده بود که یک مقام ارشد اروپایی (انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا) در روزهای آتی به تهران می‌رود تا بر سر تاریخ آغاز گفتگوها با ایران به توافق برسد.
گفتنی است، تاکنون ۶ دُور از مذاکرات وین با هدف تسهیل بازگشت آمریکا به برجام انجام شده؛ اما با وجود اذعان به پیشرفت‌هایی در این خصوص از سوی طرف‌های غربی، تاکنون نتیجه مشخصی به‌دست نیامده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *