ژاپن امروز (پنجشنبه) پارلمان خود را منحل کرد و زمینه را برای برگزاری انتخابات در پایان ماه فراهم کرد؛ انتخاباتی که فومیو کیشیدا ، نخست وزیر جدید را در برابر اپوزیسیون مخالف در نبرد بر سر این که چه کسی می‌تواند کشوری با اقتصاد بحران زده از کرونا را هدایت کند، قرار می‌دهد.
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز،  نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که کیشیدا با ۱۱ روز نخست‌وزیری از حمایت عمومی معقول برخوردار است و هدف او از حفظ اکثریت مجلس نمایندگان لیبرال دموکرات (LDP) و شریک ائتلافی حزب کمیتو آن است.
کیشیدا در جمع خبرنگاران گفت: من می‌خواهم از انتخابات استفاده کنم تا به مردم بگویم که ما در تلاش برای انجام چه کاری هستیم و هدفمان چیست.
کیشیدا در مورد ۱۱ روز گذشته گفت: من برنامه بسیار شلوغی داشتم اما به طرز عجیبی احساس خستگی نمی‌کنم – احساس رضایت می‌کنم.
انتخابات ۳۱ اکتبر (9 آبان) انجام می‌شود. رأی دهندگان خواهان دیدن دولتی با برنامه هایی برای اقدامات قاطع برای پایان دادن به همه‌گیری و بازسازی اقتصاد هستند. نظرسنجی اخیر روزنامه سانکی نشان داد که حدود ۴۸ درصد از آنها می خواهند دولت کیشیدا بیشتر روی ویروس کرونا کار کند و پس از آن بهبود اقتصادی و اشتغال ایجاد شود.
حزب کیشیدا تلاش خود را برای اقدامات کروناویروس از جمله تأمین داروهای ضد ویروسی خوراکی در سال جاری و همچنین چشم انداز خود برای تحقق “سرمایه‌داری جدید” که بر رشد اقتصادی و توزیع مجدد ثروت متمرکز است ، تبلیغ می‌کند.
حزب حاکم همچنین خواستار افزایش شدید هزینه‌های دفاعی برای به دست آوردن قابلیت انهدام موشک‌های بالستیک در تشدید تنش‌ها یمانی چین و تایوان است. بزرگترین حزب مخالف ، دموکراتهای مشروطه (CDPJ) ، به رهبری یوکیو ادانو ، مسائل اجتماعی و نام خانوادگی متفاوت برای زوجین را برجسته کرده است.
بزرگترین چالش برای دموکراتهای مشروطه، حمایت پایین آنها است. نظرسنجی اخیر روزنامه آساهی شیمبون نشان می دهد که تنها ۱۳ درصد از مردم قصد دارند به آنها رای دهند، بسیار کمتر از ۴۷ درصد حزب LDP.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *