وبگاه نشنال مدعی شده است که ایران و اتحادیه اروپا بر سر زمان آغاز مذاکرات وین درباره احیای توافق هسته‌ای با اختلاف نظر روبرو هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر، وبگاه نشنال با انتشار گزارشی مدعی شده است که ایران و اتحادیه اروپا بر سر زمان آغاز مذاکرات وین درباره احیای توافق هسته‌ای با اختلاف نظر روبرو هستند.
برمبنای گزارش نشنال، بعد از دیدار مقام‌های ایران و اتحادیه اروپا در تهران دو طرف هنوز نتوانسته‌اند تا بر سر چارچوب زمانی برای آغاز مجدد مذاکرات وین به توافق دست یابند.
در این گزارش در عین حال گفته شده که قرار است دو طرف طی روزهای آتی برای گفتگوهای بیشتر در بروکسل دیدار و نشست‌هایی را دنبال کنند.
انریکه مورا، فرستاده اتحادیه اروپا و مسئول هماهنگی مذاکرات هسته‌ای وین، که به تهران رفته بود، با معاون سیاسی وزیر خارجه ایران دیدار کرده است.
همزمان با سفر فرستاده اتحادیه اروپا به ایران، رابرت مالی نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، هم مشغول مذاکره با مقام‌های رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی است و قرار است جمعه سفرش را به امارات، قطر و عربستان سعودی آغاز کند.
دیشب آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در نشستی مشترک با وزیر خارجه اسرائیل گفت اگر مسیر دیپلماتیک برای احیای توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌ها – برجام – ناکام بماند آمریکا به گزینه‌های دیگری متوسل خواهد شد.
با آنکه دولت جو بایدن مدعی است قصد دارد از طریق مذاکرات وین، پایتخت اتریش، زمینه‌های لازم را برای بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای برجام فراهم کند، اما تاکنون شش دور مذاکره به دلیل اصرار واشنگتن بر حفظ برخی تحریم‌ها و همچنین درخواست‌های مرتبط با مسائل موشکی و منطقه‌ای ایران از سوی واشنگتن به توافق منتهی نشده است. اصرار آمریکا بر حفظ برخی تحریم‌هایی که دولت دونالد ترامپ اعمال کرد و دولت بایدن هم بر تداوم آن‌ها اصرا دارد، وضعیتی شکننده به وجود آورده، ضمن اینکه دولت بایدن اعلام کرده نمی‌تواند هیچ‌گونه ضمانتی درباره عدم خروج دوباره دولت‌های بعدی آمریکا از توافق بدهد و همین موضوع باعث شده مذاکرات در بن‌بست باقی بماند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *