وزیر خارجه روسیه می‌گوید که مسکو به ادامه رایزنی‌ها با اسرائیل بر سر موضوع امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه علاقمند است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در مقاله‌ای که به مناسبت سی اُمین سالگرد تجدید روابط دیپلماتیک روسیه و رژیم صهیونیستی در روزنامه «یدیعوت اخرونوت» منتشر شد، از علاقمندی مسکو به تداوم گفتگو و رایزنی‌ها با اسرائیل بر سر امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه سخن گفت.
وی در این مقاله نوشت: «ما به ادامه رایزنی‌ها با شرکای اسرائیلی خود بر سر موضوعات مربوط به امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه علاقمند هستیم. ما همواره توجه را به این واقعیت جلب می‌کنیم که راه حل‌های فراگیر برای مشکلات در منطقه لزوماً باید منافع امنیتی اسرائیل را در نظر بگیرند».
این دیپلمات بلندپایه روسیه همچنین تأکید کرد که مسکو هیچ جایگزینی برای راه حل دو دولتی جهت حل و فصل مناقشه اسرائیل- فلسطین نمی‌یابد.
لاوروف در این باره گفت: «ما شدیداً از گفتگوهای مستقیم میان اسرائیلیها و فلسطینیان پشتیبانی می‌کنیم. یک راه حل فراگیر برای تمام موضوعات مربوط به وضعیت نهایی تنها از این طریق ممکن است».
وزیر خارجه روسیه در ادامه توسعه فعال گفتگوی روسیه- اسرائیل توسط وزرای خارجه را ستود.
لاوروف در ادامه این مقاله می‌نویسد: «روشن است که بدون تعامل سازنده دیپلمات‌ها رفع شماری از مشکلات بین‌المللی و منطقه‌ای که هم برای تضمین آینده پررونق مردم روسیه و اسرائیل و هم برای تقویت امنیت و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی از اهمیت بالایی برخوردار هستند، غیرممکن است».
این دیپلمات بلندپایه همچنین تماسهای مختلف میان شوراهای امنیتی و وزرای دفاع روسیه و اسرائیل را مثبت ارزیابی کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *