عضو پیشین مجلس سنای افغانستان و از چهره های ضد طالبان در تیراندازی از سوی عوامل ناشناس کشته شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندیپندنت، «معاون احمد خان» عضو پیشین مجلس سنا در دولت پیشین افغانستان که در دو سال اخیر صدها تن را در جنگ برعلیه طالبان بسیج کرده بود، در تیراندازی کشته شد.
یک منبع محلی در استان غور افغانستان در این ارتباط اعلام کرده است که «معاون احمد خان»، عضو پیشین مجلس سنای افغانستان و از چهره‌های بانفوذ این استان، اواخر روز پنج‌شنبه، در شهرستان دولتیار، در تیراندازی افراد مسلح ناشناس کشته شده است. این منبع محل قتل «معاون احمد خان» را در مسیر مرکز شهرستان دولت‎یار به سمت خانه‌اش در «دره کشرو» و چگونگی حمله به جان او را کمین افراد مسلح ناشناس توصیف کرد.
این منبع می‌افزاید که تا کنون مسئولان محلی طالبان در این مورد چیزی نگفته اند و هیچ گروهی مسئولیت ترور این چهره با نفوذ سیاسی را به عهده نگرفته است.
معاون احمد خان، تا قبل از فروپاشی دولت پیشین افغانستان، معاون شورای شهر استان غور بود و همچنین بسیج و سازماندهی بخشی از نیروهای مردمی بر علیه طالبان را به عهده داشت.
منابعی در غور گفته اند که معاون احمد خان در دولت پیشین افغانستان، نقش برجسته‌ای در ساختار محلی غور داشت و به دلیل نفوذ گسترده اجتماعی، در دو سال اخیر صدها تن را در جنگ برعلیه طالبان بسیج کرده بود. گفته شده مشخص نیست که چه کسی و یا کدام گروهی، معاون احمدخان را ترور کرده است، اما براساس اظهارات افراد محلی در غور، همه گروه‌ها و افراد به جز اعضای طالبان خلع سلاح شده اند و هیچ کسی جرأت فعالیت نظامی در این استان را ندارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *