دفتر مطبوعاتی ناوگان روسیه در اقیانوس آرام امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، نیروهای دریایی روسیه و چین مانورهای دریایی دوجانبه "دریای مشترک ۲۰۲۱" را در دریای ژاپن آغاز کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، این دفتر مطبوعاتی در بیانیه‌ای اعلام کرد: مانورهای دریایی چین – روسیه تحت عنوان دریای مشترک ۲۰۲۱ از ۱۴ تا ۱۷ اکتبر در دریای ژاپن انجام می‌شود.
نیروی دریایی روسیه با کشتی جنگی بزرگ ضد زیردریایی موسوم به آدمیرال پانتلیف، دو مین‌روب از نوع ساحلی، زیردریایی یست-بولشرتسک، یک قایق موشکی، یدک‌کش نجات و دیگر تجهیزات در این مانورها حاضر شده است.
براساس این بیانیه، کشتی‌های جنگی چینی شرکت‌کننده در این مانورهای دریایی شامل ناوشکن‌های کونمینگ و نانچانگ، شناورهای کینژو و لوژو و همچنین یک زیردریایی دیزلی، یک کشتی تامین و یک کشتی نجات است. گروهی از کشتی‌های جنگی چین در ۱۳ اکتبر به محل لنگرگاه در خلیج پتر کبیر رسیدند.
در این بیانیه گفته شد، همچنین ۱۲ هواپیما و بالگرد هوانوردی دریایی ناوگان اقیانوسیه و نیروی دریایی چین در این مانورها مشارکت دارند. در این مانورهای مشترک، کادر کشتی‌های جنگی هر دو کشور مانور تاکتیکی مشترک و اقدامات مین‌روبی را برای گروه‌های دریایی تمرین می‌کنند و همچنین شلیک توپخانه به اهداف دریایی، شکار و مسدود کردن زیردریایی‌های فرضی دشمن در منطقه تعیین‌شده را انجام می‌دهند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *