نخست‌وزیر لبنان خواستار تسریع در روند تحقیقات درباره درگیری‌ها اخیر در منطقه "الطیونه" در بیروت شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، به دنبال اتفاقات اخیر در منطقه الطیونه بیروت و کشته شدن هفت تن در جریان این درگیری‌ها، نجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان نشستی را با هنری خوری، وزیر دادگستری، سهیل عبود، رئیس شورای عالی قضایی و غسان عویدات، دادستان کل این کشور در این باره برگزار کرد.
طبق این گزارش، در این نشست اتفاقات امنیتی الطیونه مورد بررسی قرار گرفت و بر تسریع در روند تحقیقات در حال انجام در این باره و افشای تمامس مسائل پشت پرده آن و همچنین تحویل عاملان به دستگاه قضا تاکید شد.
میقاتی در جریان این نشست اظهار کرد: پرونده کامل آنچه رخ داده در اختیار دستگاه‌های امنیتی با نظارت دستگاه قضا قرار دارد.
وی تاکید کرد: دولت بر عدم مداخله در امور مربوط به دستگاه قضا تاکید دارد و دستگاه قضایی کشور باید خودش تصمیمات و اقدامات مناسب را اتخاذ کند.
شبکه الجدید نیز در این باره گزارش داد که در جریان این نشست قاضی، بیطار بازپرس پرونده انفجار مهیب بندر بیروت برای برگزاری نشستی با شورای عالی قضایی لبنان و بررسی اتفاقات اخیر فراخوانده شد.
این درحالی است که خبرگزاری رسمی لبنان اعلام کرد که یک فرد ناشناس اقدام به تیراندازی به سمت “ح ی” در نزدیکی مسجد “طینال” کرد و او را از ناحیه پا مجروح کرد.
طبق این گزارش، این فرد به بیمارستان منتقل شده است و نیروهای امنیتی پس از این اتفاق در محل حاضر شده و تحقیقاتشان را آغاز کرده‌اند.
روز پنج‌شنبه درگیری‌های مسلحانه‌ای در منطقه الطیونه لبنان رخ داد که در آن از مسلسل‌های سبک و آرپی‌جی استفاده شد. درگیری در جریان تجمع طرفداران حزب‌الله و جنبش «أمل» علیه قاضی بیطار، بازپرس پرونده انفجار مهیب بندر بیروت، در اطراف مقر دادگستری رخ داد. این درگیری‌ها منجر به کشته شدن دست‌کم هفت نفر و زخمی شدن ۳۳ نفر شد و به دنبال آن، ارتش لبنان دست‌کم ۹ نفر را دستگیر کرده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *