شورای امنیت سازمان ملل متحد حمله تروریستی به مسجد «بارگاه فاطمیه» ولایت قندهار افغانستان را محکوم کرد و خواستار مبارزه جامعه جهانی با تروریسم شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، شورای امنیت سازمان ملل متحد حمله روز گذشته به مسجد شیعیان ولایت «قندهار» افغانستان را به شدت محکوم کرد و خواستار سپردن بانیان این اقدام به پیشگاه عدالت شد.
اعضای این شورا در بیانیه‌ای، با بازماندگان قربانیان این حادثه ابراز همدردی کردند و از تروریسم در همه اشکال آن و با هر انگیزه‌ای که انجام شود به عنوان اصلی‌ترین تهدید علیه صلح و ثبات جامعه بین‌الملل نام بردند.
آنها همچنین خواستار محاکمه طراحان، سازمان دهندگان و تأمین کنندگان مالی این حملات شدند و از همه اعضای جامعه بین‌الملل خواستند تا از همه توان خود برای مبارزه با تروریسم استفاده کنند.
حمله به مسجد «بارگاه فاطمیه» قندهار که دیروز جمعه رخ داد، یک هفته بعد از حمله مشابه به مسجد «گذر سیدآباد» قندوز صورت گرفت و مسئولیت هر دو جنایت را نیز داعش بر عهده گرفته است.
در حمله دیروز افزون بر ۶۰ نفر به شهادت رسیدند حال آنکه شمار مجروحان نیز به ده‌ها نفر می‌رسد.
«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز پیشتر در بیانیه‌ای جداگانه انفجار تروریستی علیه مسجد شیعیان در قندهار افغانستان را محکوم کرده و مجازات عاملان آن را خواستار شده بود.
از سوی دیگر، حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای به این انفجار واکنش نشان داد و گفت: بار دیگر گروه تروریستی و وهابی داعش جنایت وحشیانه دیگری را رقم زد. چنین جنایات سازمان یافته‌ای اقتضا می‌کند که اقدامات گسترده و فوری اتخاذ شود. آمریکا با به جا گذاشتن قاتلان و کشتار و ویرانی به دنبال انتقام از شکست و ناکامی خود در افغانستان است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *