پاکستان شدیدا عملیات تروریستی مسجد شیعیان را در قندهار که منجر به کشته شدن بیش از ۳۰ تن و تعداد زیادی زخمی شد، محکوم کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: پاکستان هر نوع اقدام تروریستی از جمله حمله به اماکن مقدس و عبادتی را محکوم می‌کند.
در این بیانیه آمده است که دولت و مردم پاکستان همبستگی و حمایت خود را نسبت به مردم افغان ابراز می‌کنند و به خانواده‌های داغدار در این لحظات سخت و اندوهناک تسلیت عرض می‌کنند.
براساس گزارش یک رسانه محلی، انفجار در داخل مسجد شیعیان در ظهر روز جمعه هنگامی که صدها نمازگزار در حال خواندن نماز بودند، اتفاق افتاد.
گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجار روز جمعه در مسجد شیعیان در قندهار افغانستان را پذیرفت. این دومین حمله تروریستی داعش در کمتر از ۱۰ روز به مساجد افغانستان است.
هفته گذشته نیز در جریان انفجاری انتحاری در حسینیه “سیدآباد” در منطقه “خان‌آباد” قندوز در شمال افغانستان ۱۲۰ تن کشته و ۲۰۰ تن دیگر زخمی شدند. داعش مسئولیت این انفجار را که محکومیت‌های گسترده‌ای را به دنبال داشت برعهده گرفت.
انتهای پیام
طلبان با داعش یکی است چرا فقط مسجد شیعیان منهدم میشود مسجد طالبان اصلا بمب نمی گذارن چون باهم هستن شیعه باید مسلح شود بجنگد طالبان یعنی داعش باید نابود شود

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *