رئیس جمهور ترکیه امروز شنبه در جریان برگزاری نشست خبری مشترک خود با  صدر اعظم آلمان در استانبول به موضوعات مورد بحث با مرکل اشاره کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز شنبه در جریان برگزاری نشست خبری مشترک خود با «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان در استانبول اظهارداشت: متاسفانه اسلام‌ستیزی، نژادپرستی، بیگانه‌هراسی و تبعیض همچنان از مشکلات اصلی در اروپاست.
وی همچنین با اشاره به اینکه در دیدار امروز خود با مرکل در خصوص مسائل مختلف به‌ویژه روابط دوجانبه به گفت‌وگو شده، افزود: امیدوارم کارهای موفقیت‌آمیزی که با خانم مرکل انجام داده‌ایم در دوره دولت جدید نیز به همین ترتیب ادامه یابد. اگر دولت‌های ائتلافی وجود نداشت روابط آلمان و ترکیه به جایگاه دیگری می‌رسید. دولت‌های ائتلافی همیشه کار را با مشکل مواجه می‌کنند.
اردوغان افزود: اطمینان دارم که خانم صدراعظم (مرکل) در آینده نیز نقش مهمی در دوستی ترکیه و آلمان خواهد داشت.
رئیس جمهور ترکیه همچنین از هدف دستیابی به حجم تجاری ۵۰ میلیارد دلاری با آلمان خبر داد.
اردوغان همچنین با اشاره به بحران مهاجرتهای غیرقانونی گفت: ترکیه برای پناهجویان مانند یک مهمانسرا شده است. در گفت‌وگو با خانم مرکل در این خصوص نیز به تبادل نظر پرداختیم. پیشگیری از بحران مهاجرت‌های غیرقانونی از سوریه و رساندن کمک‌های بشردوستانه به شمال این کشور از موضوعات مورد گفت‌وگو میان ما بود.
وی تصریج کرد: مرکل هرگز از ابتکار عمل و مسئولیت پذیری در بسیاری از مسائل دریغ نکرده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *