رئیس جمهوری سوریه امروز میزبان هیاتی از روس بود که در جریان این دیدار زمینه های همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم و اقتصادی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه با الکساندر لاورنتیف فرستاده ولادیمیر پوتین و سرگئی ورشنین معاون وزیر خارجه روسیه و هیأت همراهش دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار درباره همکاری دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم، اقتصادی، تجاری بحث و گفتگو شد.
لاورنتیف و ورشنین تاکید کردند که این سفر در راستای دستورات پوتین برای تقویت همکاری و توسعه روابط با سوریه در همه زمینه‌ها است.
هیأت روسی بر آمادگی روسیه برای شرکت در بازسازی سوریه و زیر ساختهای آن که تروریست‌ها آنرا ویران کرده اند و مشارکت در طرح‌های انرژی و کشاورزی به گونه‌ای که منافع دو کشور را برآورده سازد، تاکید کرد.
در این دیدار آخرین تحولات میدانی سوریه و آخرین رخدادهای بین المللی و منطقه مورد رایزنی قرار گرفت.
بشار اسد در این دیدار گفت: این رویدادها و تحولات که در رأس آنها خروج آمریکا از افغانستان است گواهی کاهش نقش آمریکا و متحدانش است و این تقویت امنیت و صلح و ترسیم آینده منطقه با اراده ملت‌های منطقه بدون دخالت خارجی را طلب می‌کند و کشورهای منطقه و همسایگان باید در این راستا حرکت کنند.
در این دیدار همچنین موضوعات مربوط به کمیته قانون اساسی سوریه بررسی و بر اهمیت ادامه روند سیاسی به منظور دست یابی به توافق برگرفته از اصول ملت سوریه و حافظ حاکمیت سوریه و تمامیت ارضی آن، تاکید شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *