صدها سودانی برای دومین روز متوالی در خارطوم به تظاهرات ادامه داده و خواستار به دست گرفتن قدرت از سوی نظامیان شدند. رویدادی که بر بحران سیاسی این کشور افزوده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، علی عسکوری، سخنگوی معترضان جدا شده از ائتلاف آزادی و تغییر که اعتراضات علیه عمر البشیر، رئیس‌جمهوری مخلوع را هدایت کرد، گفت، تحصن و اعتراضات ادامه دارند و تنها با انحلال دولت پایان می‌یابند. هدف‌مان برکناری وزیران بجز نخست‌وزیر است.
عسکوی افزود: ما از شورای حاکمیتی خواستیم موضعی رسمی در توقف تعامل با آنها لحاظ کند.
خارطوم، پایتخت سودان روز گذشته نیز شاهد تظاهرات گسترده مقابل مقر ریاست‌جمهوری و مقر نخست‌وزیر بود. آنها شعار می‌دادند که ” ارتش یکی و ملت یکی”، معترضان خواستار دولت نظامی هستند.
تظاهرکنندگان به درخواست گروه جدا شده از تجمع آزادی و تغییر دست به تظاهرات زدند، آنها به همراه نظامیان در تلاش هستند سودان را به سمت اولین انتخابات آزاد سه سال بعد از حکومت تک‌حزبی هدایت کنند.
خبرگزاری فرانسه به نقل از جعفر حسن، سخنگوی تجمع آزادی و تغییر (گروه خواهان انتقال کامل قدرت به غیرنظامیان) گزارش داد، آنچه روی می‌دهد بخشی از سناریوی کودتا و مسدود کردن راه مقابل گذار دموکراسی است که تلاشی برای ایجاد تحصن است و حامیان نظام سابق در آن مشارکت دارند.
اعلام ادامه تحصن نگرانی‌ها از وقوع تنش و برخورد را افزایش داده است، زیرا تجمع آزادی و تغییر خواستار تظاهرات میلیونی در روز پنج‌شنبه در خارطوم با مطالبه روی کار آمدن غیرنظامیان به طور کامل شده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *