جنبش مقاومت اسلامی فلسطین از تصمیم اتحادیه آفریقا در تعویق بررسی پذیرش عضویت رژیم صهیونیستی در این اتحادیه به عنوان عضو ناظر استقبال کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین از تعویق بررسی قبول عضویت رژیم صهیونیستی به عنوان عضو ناظر در اتحادیه آفریقا استقبال کرد.
بر اساس این گزارش، «باسم نعیم» مسئول روابط بین الملل جنبش حماس در بیانیه‌ای گفت که تصمیم شورای اجرایی اتحادیه آفریقا در تعویق بررسی پذیرش عضویت رژیم اشغالگر در اتحادیه آفریقا به عنوان عضو ناظر گامی در مسیر صحیح است.
این مقام حماس تاکید کرد: مخالفت با قبول فوری عضویت رژیم اشغالگر در اتحادیه آفریقا به عنوان ناظر در صورت عدم تلاش‌های کشورهای دوست ملت فلسطین و مواضع مسئولانه آنها محقق نمی‌شد.
وی همچنین افزود که حماس امیدوار است این موضوع در نشست آینده سران اتحادیه آفریقا به صورت کامل رد شود و اتحادیه آفریقا همسو با تاریخ ضداستعماری و ضدنژادپرستی این قاره و حمایت از مبارزه ملت فلسطین بخاطر آزادی و استقلال، با پیوستن رژیم صهیونیستی به این اتحادیه مخالفت کند.
نعیم در عین حال از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست تلاش‌های دیپلماتیک برای جلوگیری از پیوستن رژیم صهیونیستی به اتحادیه آفریقا را افزایش دهد.
وی همچنین بر ضرورت بهره گیری از همبستگی کشورهای عربی و اسلامی و بیشتر کشورهای قاره آفریقا با ملت فلسطین در این خصوص تاکید کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *