رسانه ها از اعتراضات گسترده در مناطق مختلف کشور عراق به نتایج انتخابات پارلمانی این کشور که ۱۰ اکتبر برگزار شد، خبر می دهند.
به گزارش خبرگزاری مهر، خبرنگار شبکه المیادین از اعتراضات گسترده در مناطق مختلف عراق به نتایج انتخابات پارلمانی این کشور که روز دهم اکتبر برگزار شد و نتایج آن دیروز اعلام شد، خبر داد.
المیادین گزارش داد: این اعتراضات را ائتلاف فتح و گروههای مقاومت در اعتراض به نتایج انتخابات رهبری می کنند. معترضان تاکید دارند که آمار ارائه شده از سوی کمیساریای عالی انتخابات درست نیست.

اعتراضات گسترده به نتایج انتخابات در عراق
بر اساس این گزارش؛ در بصره اعتراضات گسترده ای به نتایج انتخابات در جریان است.
خبرنگار المیادین اعلام کرد: معترضان جاده کرکوک به بغداد را در اعتراض به نتایج انتخابات بسته اند.

اعتراضات گسترده به نتایج انتخابات در عراق+ تصاویر و فیلم
از سوی دیگر معترضان میدان عدن در بغداد را در اعتراض به نتایج انتخابات بسته اند.
خبرنگار المیادین گزارش داد: معترضان همچنین جاده بابل به محمودیه در جنوب پایتخت عراق را در اعتراض به نتایج انتخابات بسته اند.

اعتراضات گسترده به نتایج انتخابات در عراق
صابرین نیوز هم از اعتراضات در جاده الحسینه در شمال بغداد، میدان سعد بصره، خیابان زبیر بصره، جاده بلد به بغداد، خیابان القناة بغداد، توقف کامل عبور و مرور در منطقه باب المعظم در بغداد، جاده مدائن، بغداد به دیالی،اربیل به موصل، تلعفر و برخی مناطق دیگر خبر داد و اعلام کرد: فرمانده عملیات بصره دستور حمایت لازم از معترضان را داده است.
صابرین نیوز اعلام کرد که نیروهای امنیتی به سوی معترضان در استان صلاح الدین شلیک کرده و به تظاهرات کنندگان در شمال بغداد هم حمله ور شده اند.
بیانیه هیئت هماهنگی مقاومت عراق
هیئت هماهنگی مقاومت عراق امروز با انتشار بیانیه‌ای خشم‌آلود خطاب به مردم عراق اعلام کرد: دستکاری نتایج انتخابات توسط طرف‌های خارجی و راه‌های تقلب آشکار در آن با نظارت دولت موجب شکست در عملکرد کمیسیون و ناتوانی آن در مقابله با خواسته‌های خارجی شد و این امر می‌تواند کشور را در آستانه سقوط قرار دهد.
در ادامه این بیانیه آمده است: انتظار داشتیم کمیسیون انتخابات برای جلوگیری از بروز بحران این مسیر اشتباه را اصلاح کند؛ اما شاهد بودیم که کمیسیون با ادامه دادن به این راه اشتباه، اصرار بر بحرانی کردن شرایط دارد.
همچنین در این بیانیه آمده است: مقاومت عراق همواره سدی بازدارنده در برابر تمامی پروژه‌ها و طرح‌های خبیثانه‌ بوده و خواهد بود که مردم با عزت ما را هدف قرار می‌دهند.
هیئت هماهنگی مقاومت عراق در ادامه نیز تاکید کرد: این حق مردم عراق است که در اعتراض به تمامی کسانی که به آنها ظلم کرده، خواسته‌های آنها را نمی‌پذیرند و حقشان را می‌گیرند، تظاهرات کنند و بر این اساس شدیدا نسبت به هر گونه تلاش برای تعرض و یا آسیب رساندن به عزت مردم ما در دفاع از حقوقشان و حفظ بسیج مقدس آنها هشدار می‌دهیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *