گروه اطلاع‌رسانی امنیتی عراق از کشف و شناسایی و آتش زدن مخفیگاه داعش در رشته کوه‌های مکحول خبر داد. همچنین ارتش عراق و حشد شعبی عملیات امنیتی را در شرق تلعفر در استان نینوا انجام داده و توانستند ۲۰ کیلومتر را پاکسازی کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، گروه اطلاع‌رسانی امنیتی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، طبق داده‌های اطلاعاتی دقیق و رصد و تعقیب عناصر داعش در رشته کوه‌های مکحول نیروهای تیپ پیاده نظام ۹۱ اقدام به جستجوی منطقه کرده و مخفیگاه تروریست‌ها را به همراه لباس‌ها، کمربندهای انتحاری و تجهیزات دیگر کشف و ضبط کردند.

این گروه افزود: نیروهای مجری عملیات اقدام به آتش‌زدن و نابودی کامل مخفیگاه تروریست‌ها کردند.

همچنین حشد شعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که عملیات امنیتی با مشارکت سازمان اطلاعات و مبارزه با مواد منفجره برای پاکسازی رشته کوه‌های المحلبیه از داعش آغاز شد. در این عملیات تیپ ۵۳ عملیات نینوا در حشد شعبی و ارتش عراق شرکت داشتند و ۲۰ کیلومتر از شرق تلعفر پاکسازی شد.
در این راستا احمد المحلاوی، فرماندار استان الانبار اعلام کرد که داعش مخفیگاه‌هایش را در مناطق غربی از دست داده و بعد از اینکه در مناطق صحرایی محاصره شد دیگر نمی‌تواند با نیروهای امنیتی روبرو شود.
وی گفت: داعش دیگر در مناطق صحرایی شهرستان القائم نمی‌تواند عملیاتی را علیه یگان‌های ما انجام دهد. نیروهای امنیتی ما تاکتیک امنیتی جدیدی را با حفر خندق در نزدیکی نوار مرزی با سوریه در پیش گرفتند که در ممانعت از عملیات نفوذ به شهرستان القائم و محاصره داعشی‌ها و مسدود کردن تمام مسیرهای امدادرسانی به سمت آن‌ها در مناطق صحرایی نقش داشته است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *