وزارت امور خارجه عربستان سعودی با صدور بیانیه ای از اتباع این کشور خواست که در شرایط کنونی از سفر به لبنان خودداری نمایند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، وزارت امور خارجه عربستان سعودی با صدور هشداری از اتباع این کشور خواست از سفر به لبنان خودداری کنند.
در بیانیه وزارت خارجه عربستان آمده است: با توجه به حوادث امنیتی در لبنان و بر اساس تصمیم وزارت کشور مبنی بر ممنوعیت سفر مستقیم یا غیرمستقیم شهروندان به شماری از کشورها از جمله لبنان، وزارت خارجه به شهروندان هشدار می دهد که توصیه های صادره از سوی مراجع ذیربط را رعایت کرده و از سفر به لبنان بویژه در شرایط کنونی این کشور اجتناب نمایند.
این بیانیه همچنین از تمام اتباع سعودی حاضر در لبنان هم خواسته است تا جوانب احتیاط را رعایت نموده و از حضور در اماکن تجمع خودداری کنند.
این در حالی است که رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان با اشاره به حوادث اخیر بیروت، گفت: حزب الله به جنگ داخلی کشیده نخواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، «سید هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب الله به حوادث اخیر در بیروت، پایتخت لبنان واکنش نشان داد. وی گفت: حزب الله به جنگ داخلی کشیده نخواهد شد.
بر اساس این گزارش، رئیس شورای اجرایی حزب الله افزود: کسانی هستند که تلاش می کنند تجربه جنگ داخلی در لبنان را تکرار کنند. با این حال، حزب الله رسماً اعلام می کند که به جنگ داخلی کشیده نخواهد شد.
پیش از این، «حسن فضل الله» نماینده حزب الله در پارلمان لبنان گفته بود: ما تحرکات مسالمت آمیزی را سازماندهی کردیم و ارتش نیز متعهد شده بود که تدابیر مستحکمی را برای حراست از این تحرکات مسالمت آمیز اتخاذ کرده است.
این نماینده حزب الله در پارلمان افزود: آنچه که جنایتکاران در الطیونه انجام دادند، جنایتی است که پیامدهای بسیار بزرگی به دنبال دارد. عادت نداریم خون هایی را که از ما ریخته می شود، روی زمین رها کنیم. ما می دانیم چگونه از خون های ریخته شده دفاع کنیم.
وی اظهار داشت: به گونه ای با جنایت تجاوزکارانه در الطیونه برخورد می کنیم که عاملان این جنایت احساس نکنند که می توانند به رویکرد قلدرمآبانه خود و اقدامات تحریک آمیزشان ادامه دهند. دستگاه های امنیتی متعهد به پیگیری این حادثه شده اند و به ما گفته اند همه چیز آرام است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *