مسئول امنیتی «گردان‌های حزب الله» عراق بر وجود تقلب در انتخابات پارلمانی اخیر تأکید کرد و خواستار محاکمه نخست‌وزیر عراق به دلیل عملکردش در فرآیند انتخابات شد.
به گزارش ایسنا، «ابو علی العسکری» مسئول امنیتی مقاومت اسلامی «گردان‌های حزب الله» عراق از عملکرد «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق در برگزاری انتخابات پارلمانی انتقاد کرد و خواستار محاکمه وی شد.
به گزارش المیادین، العسکری اظهار داشت که «باید هر چه سریعتر برای احیای حقوق رای‌دهندگان و نامزدهای انتخاباتی آنها اقدام کرد».
وی تصریح کرد: «ما از حق اعترضات مسالمت آمیز حمایت می‌کنیم و دستگاه‌های امنیتی باید از تظاهرات‌کنندگان حمایت کنند».
مسئول امنیتی «گردان‌های حزب الله» عراق گفت: «ما بار دیگر تأکید می‌کنیم که انتخابات پارلمانی بزرگترین عملیات برای فریب و نیرنگ بود».
مردم عراق روز یکشنبه در اعتراض به نتایج انتخابات پارلمانی به خیابان‌های برخی شهرهای این کشور از جمله بغداد رفتند و مخالفت خود را با نتایج اعلام شده از سوی کمیسیون انتخابات اعلام کردند.
تظاهرکنندگان با بستن جاده‌ها و به آتش کشیدن لاستیک ماشین اعتراض خود را به نتایج انتخابات پارلمانی اخیر در این کشور اعلام کردند.
همزمان هیئت هماهنگی مقاومت عراق در بیانیه‌ای شدید اللحن اعلام کرد که معترضان حق تظاهرات داشته و به کسانی که حق آنها را مصادر کرده است، اعتراض می‌کنند.
در این بیانیه همچنین آمده که دستکاری نتایج انتخابات از سوی ایادی خارجی و بروز تقلب در انتخابات تحت نظارت دولت، باعث شکست عملکرد کمیسیون انتخابات عراق و ناتوانی آن از ایستادگی در برابر اراده خارجی شده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *