سخنگوی اتحادیه اروپا امروز اعلام کرد که مذاکره هسته‌ای ایران در بروکسل برگزار نخواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری فرانسه امروز دوشنبه در پیامی توییتری به نقل از سخنگوی اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه پنجشنبه در بروکسل با ایران درباره از سرگیری مذاکرات برجام گفتگویی نخواهد داشت.
«نبیلا ماسرالی» (Nabila Massrali) سخنگوی اتحادیه اروپا در این باره گفت: پنجشنبه مذاکره هسته ای ایران در بروکسل برگزار نخواهد شد.
پنجشنبه مذاکره هسته‌ای ایران در بروکسل برگزار نخواهد شد
از سوی دیگر، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ساعاتی پیش از تایید ملاقات روز پنجشنبه دیپلمات های این اتحادیه و ایران در «بروکسل» پایتخت بلژیک برای از سرگیری مذاکرات هسته ای (احیای برجام) در «وین» خودداری کرده بود؛ اما ابراز امیدواری کرد که این ملاقات به زودی انجام شود.
وی که برای شرکت در جلسه وزرای خارجه اتحادیه اروپا به «لوکزامبورگ» رفته است، گفت: (دیدار) هنوز تأیید نشده است اما اوضاع بهتر می شود و امیدوارم در روزهای آینده جلساتی مقدماتی در بروکسل داشته باشیم.
بورل پیشتر نیز در جمع خبرنگاران در شهر واشنگتن در آمریکا گفته بود که وی آماده است تا با مقامات ایران دیدار کند اما نمی‌تواند بگوید که این دیدار چه زمانی ممکن است انجام شود.
این در حالی است که «انریکه مورا» فرستاده اتحادیه اروپا و مسئول هماهنگی مذاکرات هسته‌ای وین که به تهران سفر کرده بود، پنج شنبه گذشته با معاون سیاسی وزیر خارجه ایران دیدار کرد.
گفتنی است که پس از برگزاری نشست ۲۲ مهر ماه «علی باقری» معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران و انریکه مورا معاون جوزف بورل و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تهران اعلام شد که قرار است گفتگوها طی ۲ هفته آینده در بروکسل از سر گرفته شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *