آمریکا شرکت در نشست مسکو درباره افغانستان را رد کرد و گفته است که هیئتی از واشنگتن برای شرکت در نشست افغانستان به مسکو نخواهند رفت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، آمریکا شرکت در نشست مسکو درباره افغانستان را رد کرد.
این خبر را «ند پرایس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده و گفته است: نمایندگان این کشور هفته جاری به مذاکرات درباره افغانستان که توسط روسیه برگزار می‌شود، ملحق نخواهند شد.
به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، واشنگتن در مذاکرات مسکو شرکت نخواهد کرد. پرایس افزود: گروه تروئیکا پلاس، یک انجمن مؤثر و سازنده بود. ما مشتاقانه منتظر مشارکت در جلسه این گروه در آینده هستیم، اما در موقعیتی نیستیم که این هفته در نشست مسکو شرکت کنیم.
روز پنجشنبه هفته گذشته ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که نشست قریب‌الوقوع مسکو درباره افغانستان با حضور نمایندگانی از طالبان افغانستان برای رایزنی درباره اوضاع در این کشور ۲۰ اکتبر ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد.
نشست مسکو درباره افغانستان برای نخستین بار در سال ۲۰۱۷ و بر پایه مکانیسم شش طرفه با حضور نمایندگانی از روسیه، افغانستان، هند، ایران، چین و پاکستان تشکیل شده بود.
گروه طالبان حدود دو ماه است که کنترل افغانستان را به دست گرفته است و روسیه از طریق سفارت این کشور در کابل با نمایندگان این گروه ارتباط برقرار کرده و سفیر روسیه مأمور حفظ تماس‌ها با گروه طالبان شده است.
آخرین نشست مسکو برای حل مسائل افغانستان ۲۸ اسفند سال ۱۳۹۹ به ریاست سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه برگزار شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *