مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه اقدامات مداخله‌جویانه بروکسل در امور کشورهای دیگر، انتخابات ریاست جمهوری پیش روی این کشور را «تقلبی» و محصول دیکتاتوری خواند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه اقدامات مداخله‌جویانه بروکسل در امور کشورهای دیگر، این بار نیکاراگوئه را هدف حملات لفظی خود قرار داده و انتخابات ریاست جمهوری پیش روی این کشور را «تقلبی» و محصول دیکتاتوری خواند.
بر اساس این گزارش، بورل در جریان برگزاری کنفرانس مطبوعاتی خود در لوکزامبورگ گفت: ما بر اصرار خود به دموکراسی، حقوق بشر و حکمرانی قانون ادامه خواهیم داد.
وی افزود: ما بر لزوم آزادی زندانیان سیاسی و برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه پافشاری خواهیم کرد. آنچه که قرار است اتفاق بیفتد، یک انتخابات تقلبی خواهد بود که از سوی نظام دیکتاتوری (نیکاراگوئه) سازماندهی شده است.
لازم به ذکر است انتخابات ریاست جمهوری نیکاراگوئه قرار است ماه آینده میلادی در این کشور برگزار شود. بسیاری از منتقدین دولت «دانیل اورتگا» معتقدند وی به دنبال استمرار حضور خود در رأس هرم قدرت نیکاراگوئه از طریق حذف مخالفین است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *