وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که فعالیت دفتر اطلاع رسانی ناتو در مسکو از اول نوامبر تعلیق می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور از اول نوامبر (۱۰ آبان) فعالیت دفتر اطلاع رسانی ناتو در مسکو را تعلیق می کند.
وی در این رابطه در کنفرانسی خبری در مسکو گفت: در واکنش به اقدامات ناتو، ما کار هیئت نمایندگی دائمی خود در این سازمان، از جمله کار نماینده اصلی ارتش را متوقف می کنیم. این مسئله (احتمالاً) از اول نوامبر (به حالت تعلیق در می آید)، یا چند روز بعدتر به طول خواهد انجامید.
لاوروف ادامه داد: ثانیا، ما نیز در حال تعلیق کردن فعالیت های هیئت نمایندگی رابط نظامی ناتو در مسکو هستیم و اعتبار کارکنان آن از اول نوامبر ۲۰۲۱ لغو می شود. سوما اینکه فعالیت های دفتر اطلاع رسانی ناتو در مسکو که در سفارت کشور پادشاهی بلژیک تاسیس شده بود، خاتمه می یابد.
پیشتر و در همین رابطه «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین اقدام ناتو در کاهش دفاتر دیپلماتیک روسیه در حوزه کشورهای تحت قلمرو خود را مورد انتقاد قرار داده و گفته بود که این اقدام امید برای عادی سازی روابط و ادامه مذاکرات میان دو طرف را زیر سوال می‌برد.
وی همچنین تصریح کرد که از این دست اقدامات ناتو بوی تلاش برای عادی سازی روابط و ادامه گفتگوهای دوجانبه به مشام نمی‌رسد. وی همچنین افزود: در حقیقت، تمامی این چشم اندازها تقریبا به طور کامل زیر سوال رفته‌اند.
لازم به ذکر است، دبیر بخش امنیتی و دفاعی اسکای نیوز اعلام کرده بود که ناتو در صدد است تا ۸ دیپلمات روسیه را به اتهام انجام فعالیت‌های مغرضانه اخراج کند.
بر اساس اعلام این منبع آگاه، با این تصمیم تعداد افراد هیأت نمایندگی روسیه در ناتو به نصف کاهش خواهد یافت. این افراد قرار است تا پایان ماه جاری میلادی مقر ناتو در شهر بروکسل را ترک کنند.
این در حالی است که پیشتر و در اوایل ماه جاری، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو از این اتحادیه خواسته بود تا برای جلوگیری از جنگ سردی دیگر یا مسابقه تسلیحاتی جدید، تعامل خود را با روسیه حفظ کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *