همزمان با آزمایش موشکی پیونگ یانگ، سئول نمایشگاه تجهیزات هوا و فضا و دفاعی خود را با حضور دست کم ۴۴۰ شرکت از ۲۸ کشور جهان افتتاح کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کره جنوبی امروز سه شنبه بزرگترین نمایشگاه بین المللی تجهیزات هوا و فضا و دفاعی خود را افتتاح کرد و در آن نسل بعدی هواپیماهای جنگنده، هواپیماهای بدون سرنشین و سایر فناوری های خود را به منظور افزایش صادرات به نمایش گذاشت.
«لی جونگ-هو» مسئول برگزاری این نمایشگاه در این باره به خبرنگاران گفت: با وجود وضعیت همه گیری ویروس کرونا در سال جاری، انتظار آن می رود که بازاریابی صادراتی با محصولات توسعه یافته توسط شرکت های داخلی در سالن نمایشگاه که نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، صورت گیرد.
دست کم ۴۴۰ شرکت از ۲۸ کشور جهان، ۷۹ نوع هواپیما و ۶۸ نوع تجهیزات زمینی را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته اند. انتظار می رود که حدود ۳۰۰ مقام دولتی، نظامی و خریداران محصولات دفاعی از ۴۵ کشور در این رویداد که تا شنبه ادامه خواهد داشت، شرکت کنند.
وزارت دفاع آمریکا در همین زمینه در بیانیه ای اعلام کرده است که دست کم ۱۷۰ نظامی این کشور برای نمایش هواپیماهای نظامی آمریکا در این نمایشگاه آماده هستند.
پیشتر یک منبع آگاه در دولت کره جنوبی اعلام کرده بود که این نمایشگاه در پی اقدام اخیر کره شمالی در رونمایی از تجهیزات نظامی جدید خود به ویژه موشک‌های بالستیک و مافوق صوت برپا خواهد شد.
افتتاح این نمایشگاه همزمان شده است با آزمایش های موشکی کره شمالی که سئول آنها را تهدیدی برای صلح در شبه جزیره کره تلقی می کند.
کره شمالی نیز این مسئله را مطرح کرده است که سئول با افزایش تسلیحاتش باعث بی ثباتی این شبه جزیره می شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *