سازمان ملل هنوز تصمیمی درباره نمایندگی دیپلماتیک دولت افغانستان در این سازمان نگرفته است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سازمان ملل هنوز تصمیمی درباره نمایندگی افغانستان در این سازمان نگرفته و این خبر را رئیس یکی از کمیته‌های سازمان ملل اعلام کرد و گفت: تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه کسی نماینده افغانستان و میانمار در سازمان ملل خواهد بود، به تعویق افتاده است.
کمیته ۹ نفره اعتبارنامه سازمان ملل متحد که شامل روسیه، چین و آمریکا است، در مقر این سازمان تشکیل جلسه داد تا اعتبارنامه همه ۱۹۳ عضو را برای نشست جاری مجمع عمومی سازمان ملل بررسی کند و چندین دیپلمات گفته بودند که کمیته احتمالاً تصمیمات خود را در مورد نمایندگی افغانستان و میانمار به تعویق می‌اندازد، زیرا سفیران فعلی هر دو کشور در این کرسی‌ها باقی می‌مانند.
یک ماه پیش، «سهیل شاهین» که از سوی طالبان به عنوان نماینده افغانستان در سازمان ملل اعلام شده است، مدعی شد که خواستار کرسی افغانستان در این نهاد بین المللی است. نماینده منصوب طالبان برای سازمان ملل در این خصوص اعلام کرد: کرسی افغانستان در سازمان ملل حق ماست؛ زیرا دو عنصر مورد نیاز تصاحب این کرسی را داریم. وی در ادامه اضافه کرد: ما هم حاکمیت بر مرزهایمان داریم و هم حمایت مردم را.
این در حالیست که ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی دولت موقت طالبان در افغانستان پیشتر طی نشست خبری در کابل اعلام کرده بود: کشورهای جهان ابتدا باید افغانستان را به‌رسمیت بشناسند؛ زیرا افغانستان سرزمینی نیست که تهدیدی برای سایر کشورها باشد. لازم است کشورهای جهان به ویژه آمریکا، طالبان را به‌رسمیت بشناسند. چرا که طالبان شرایط لازم برای به‌رسمیت شناخته شدن به‌عنوان یک دولت را به انجام رسانده است.
ذبیح‌الله مجاهد همچنین به‌رسمیت شناخته شدن دولت طالبان را حق طبیعی مردم افغانستان عنوان کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.