سفارت عربستان در فرانسه به اخبار منتشره درباره بازداشت فردی مظنون در ارتباط با پرونده «جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد سعودی واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، سفارت عربستان در پاریس شامگاه سه شنبه به اخبار مربوط به بازداشت یک فرد مرتبط با قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد سعودی واکنش نشان داد.
سفارت عربستان در بیانیه ای در توئیتر اعلام کرد: با توجه به اخبار رسانه ها پیرامون بازداشت یک شهروند سعودی مظنون در پرونده «جمال خاشقجی»، سفارت عربستان در فرانسه مایل است توضیح دهد که اخبار منتشره غیرصحیح است و فرد بازداشت شده ارتباطی با این پرونده ندارد.
سفارت عربستان در فرانسه در عین حال آزادی سریع این شخص را خواستار شد.
سفارت عربستان در عین حال مدعی شد که دستگاه قضایی عربستان درباه اشخاصی که مشارکت آنها در پرونده خاشقجی ثابت شده صدور حکم نموده است و آنها در حال گذراندن مجازات خود هستند.
گفتنی است که رسانه ها پیش از این روز سه شنبه گزارش داده بودند که یکی از مظنونان به قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار مقتول منتقد حکومت عربستان، روز سه‌شنبه در فرودگاه «رویسی» واقع در نزدیکی پاریس بازداشت شده است.
رادیو RTL فرانسه اعلام کرد که فرد دستگیر شده از گارد سلطنتی سابق عربستان سعودی بوده که گمان می‌رود در قتل خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول در اکتبر ۲۰۱۸ دست داشته است.
به گفته مقامات فرانسه، این فرد در حالی بازداشت شده که در حال مراجعت به فرودگاه رویسی به منظور پرواز به عربستان سعودی بوده است.
المیادین به نقل از منابع فرانسوی گزارش داد که فرد بازداشت شده خالد العتیبی از مظنونان به قتل جمال خاشقجی است.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.