دبیرکل ناتو گفت: احتمالات مشخص برای محدودیت موشک‌های روسیه و ناتو نباید به طور علنی مورد بحث قرار گیرد چرا که این امر شانس موفقیت را تضعیف می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفت: ما می‌توانیم در گفتگوها شرکت کنیم و نوعی از محدودیت‌ها را برای موشک‌ها دوباره برقرار کنیم به شرطی که این امر، متقابل، متعادل و قابل تایید باشد. من فکر می‌کنم این گفتگوها از نوع مذاکرات دیپلماتیکی است که نباید به صورت علنی انجام شود چون احتمال یک نتیجه موفقیت‌آمیز را تضعیف می‌کند.
وی همچنین تاکید کرد که ائتلاف ناتو آماده گفتگو هم درباره محدودیت‌ها و هم درباره ممنوعیت تسلیحات میان برد است: ما تمایل و خواسته خود را به صراحت برای گفتگو و مذاکره درباره انواع مختلف محدودیت‌ها در سطوح مختلف بیان کرده‌ایم. ما توافقی داشتیم که نه فقط شامل محدودیت بلکه شامل ممنوعیت تسلیحات میان برد هم می‌شد چون اینها برای اروپا نگران کننده است.
دبیرکل ناتو همچنین بر موضع این ائتلاف تاکید کرد که حذف پیمان INF پس از خروج آمریکا از آن در اوت ۲۰۱۹ به دلیل نقض‌های احتمالی روسیه بوده است.
وی همچنین با بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس نیز گفتگوی تلفنی داشت و دو طرف درباره این مساله صحبت کردند که روسیه درهای مذاکره را نبسته است.
دفتر نخست وزیری انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: جانسون و دبیرکل ناتو همچنین بر اهمیت نبستن درهای گفتگو توسط روسیه تاکید و خاطرنشان کردند که تنها راه پیش رو کاهش تنش و مشارکت روسیه در گفتگوهای معنادار است.
در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: آنها نگرانی‌های شدید خود را در مورد عواقب هرگونه تهاجم روسیه به اوکراین، به ویژه تلفات انسانی ناشی از درگیری‌های بعدی به اشتراک گذاشتند و همچنین در مورد اهمیت تحریم‌های اقتصادی شدید در صورت حمله روسیه به توافق رسیدند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *