وزیر خارجه سوریه ضمن انتقاد از سیاست های یکجانبه کشورهای غربی علیه این کشور، گفت: ایالات متحده آمریکا با حمایت از شبه نظامیان در جنوب شرق سوریه نفت و گندم این کشور را به سرقت می برد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سانا، «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه در سخنانی تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا از طریق حمایت از گروه‌های مسلح و شبه نظامیان در شمال شرق سوریه، نفت و گندم این کشور در آنجا را سرقت می‌کند.
بر اساس این گزارش، وزیر خارجه سوریه افزود: آمریکایی‌ها از تلاش‌های سازمان‌ها و نهادهای بین المللی برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به سوریه جلوگیری می‌کنند. آمریکایی‌ها در حالی مدعی دموکراسی هستند که تلاش می‌کنند نفوذ خود در کشورهای جهان را به بهانه دموکراسی گسترش دهند.
وی همچنین با انتقاد از سیاست‌های کشورهای غربی در قبال سوریه، عنوان کرد: اقدامات یکجانبه غرب علیه سوریه عمدتاً مردم این کشور به ویژه زنان و کودکان را هدف قرار گرفته است. وزیر خارجه سوریه در بخش دیگری از سخنانش گفت که دمشق برای بازگرداندن زندگی عادی به مناطق آزاد شده از لوث تروریسم تلاش می‌کند.
وی یادآور شد: روند آشتی ملی در نقاط مختلف سوریه به ویژه در حومه الرقه ادامه دارد. در دیرالزور نیز فرایند آشتی ملی در جریان است. شیوخ و بزرگان عشایر سوری برای تحقق آشتی ملی تلاش می‌کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *