سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: روسیه پیش‌بینی تحریکاتی از جمله تحریک نظامی از سوی آمریکا و اوکراین را دارد.
به گزارش ایسنا، ‌به نقل از خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در کانال تلگرامی خود نوشت: پیش‌بینی تحریکاتی – چه اطلاعاتی و چه نظامی – را از سوی آمریکا و اوکراین که توسط واشنگتن رهبری می‌شود، می‌کنیم. ممکن است آن‌ها واقعا دست به چنین کاری بزنند، خصوصا که تجربه زیادی دارند.
زاخارووا به یکی از مطالب منتشر شده در پایگاه خبری “بلومبرگ” اشاره کرد که در آن به نقل از یک دیپلمات چینی ادعا شده بود که رئیس‌جمهوری چین از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه خواسته است تا در طول بازی‌های المپیک زمستانی پکن – که از چهارم تا بیستم فوریه برگزاری می‌شود – به اوکراین حمله نکند تا “این جشن خراب نشود.”
زاخارووا گفت: این دیگر تقلبی نیست، این یک عملیات ویژه اطلاعاتی واقعی از سوی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکاست.
او اظهار داشت که منظور از “یک دیپلمات چینی” که در خبر بلومبرگ به آن اشاره شده، در واقع خود آمریکایی‌ها هستند.
این سخنگو ادامه داد: می‌فهمم که طبق روایت رسانه‌های آمریکایی، روسیه باید خیلی زودتر از این‌ها به اوکراین حمله می‌کرد، اما نکرد! طبق منطق آن‌ها، اکنون بهترین فرصت است؛ المپیک زمستانی چین که چندین ماه است به دستور واشنگتن، توسط رسانه‌های آمریکایی بدنام می‌شود. بلومبرگ این دو موضوع را با یکدیگر ادغام کرده و شانس خود را امتحان می‌کند، اما تیرش خطا می‌رود، چرا که حالا همه به خاطر خواهند سپرد که چه کسانی قصد دارند اقدامات متخاصمانه در المپیک پکن انجام دهند.
زاخارووا در ادامه به حمله گرجستان به منطقه “اوستیای جنوبی” در المپیک تابستانی ۲۰۰۸ اشاره کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.