نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد، بیش از نیمی از آمریکایی‌ها گروه‌های شبه‌نظامی راستگرا را تهدیدی علیه آمریکا در نظر می‌گیرند و یک‌سوم از این پاسخگویان معتقدند که آنها "تهدیدی جدی و فوری" متوجه این کشور می‌کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، این نظرسنجی بعد از نخستین سالگرد حمله حامیان دونالد ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در تلاش برای جلوگیری از تایید نتایج انتخابات ۲۰۲۰ از سوی این کنگره صورت گرفت؛ حمله‌ای که در ارتباط با آن اعضای چند گروه راست افراطی در آمریکا شامل گروه های “اوث کیپرز”، “پراود بویز”‌و “تری پرسنترز” متهم شناخته شدند.
نظرسنجی مذکور که از سوی اکونومیست – یوگاو انجام شد، دریافت که ۸۱ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی “تروریسم داخلی” را یک تهدید تلقی می‌کنند.
این نظرسنجی اواسط ماه ژانویه با پرسش از ۱۵۰۰ نفر برگزار شده است. همچنین ۶۶ درصد نیز گروه‌های شبه‌نظامی راستگرای آمریکا را دست‌کم به عنوان یک “تهدید جزئی” در نظر می‌گیرند. از این میزان ۱۳ درصد این گروه‌های شبه‌نظامی را به عنوان یک تهدید جزئی، ۲۰ درصد به عنوان یک تهدید تا حدی جدی و ۳۳ درصد به عنوان یک تهدید جدی و فوری در نظر می‌گیرند.
با در نظر گرفتن گرایش حزبی نیز ۵۷ درصد از دموکرات‌های شرکت‌کننده در این نظرسنجی گفتند گروه‌های شبه‌نظامی راستگرا را به عنوان یک تهدید جدی و فوری در نظر می‌گیرند، در حالی که تنها ۱۵ درصد از پاسخگویان جمهوریخواه چنین جوابی دادند.
اما اکثریت پاسخگویان جمهوری‌خواه – ۵۳ درصد از شرکت‌کننده‌های نظرسنجی گفتند که گروه‌های شبه‌نظامی راستگرا دست‌کم تهدیدی جزئی را متوجه آمریکا می‌کنند، در حالی که از نظر ۱۷ درصد آنها تهدیدی تا حدی جدی برای آمریکا و از نظر ۲۱ درصد هم آنها یک تهدید جزئی برای آمریکا به حساب می‌آیند.
سی و یک درصد از جمهوری‌خواهانی که به این نظرسنجی پاسخ دادند، گفتند که این گروه‌ها هیچ تهدیدی برای این کشور به همراه ندارند، در حالی که تنها یک درصد از دموکرات‌ها این نظر را دارند.
این نظرسنجی در بازه زمانی ۱۵-۱۸ ژانویه با پرسش از ۱۵۰۰ شهروند آمریکایی با نمونه‌گیری تصادفی انجام شده است.
انتهای پیام
اینکه گفته میشود آمریکا رو به افول است یعنی اینکه از داخل در حال نابودی نامحسوس است….6ژانویه جرقه ای بود در انبار باروت کاری که سالیان دراز و متمادی ایالات منفرده و منفجره آمریکا با پشتیبانی از نیروهای شبه نظامی خود علیه حکومت ها انجام میداد حالا خودش گرفتار اینگونه اعمال شده آن هم نه توسط دشمنانش بلکه توسط ملت خودش علیه خودش…..چاه مکن بهر کسی اول خودت دوم کسی….

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.